YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baransu'dan Paralel Yapı'ya 'konuşurum' tehdidi
Sahte belgeler nedeniyle tutuklanan Mehmet Baransu'nun, paralel yapının kendisine sahip çıkmaması nedeniyle, 'Baykal'a yapılan kaset komplosunu açıklarım' tehdidinde bulunduğu ortaya çıktı.
Baransu'dan Paralel Yapı'ya 'konuşurum' tehdidi
13 Mart 2015 / 10:01 Güncelleme: 13 Mart 2015 / 10:04

Çuvallar dolusu sahte belgeler nedeniyle tutuklanan Mehmet Baransu’nun hapisten çıkmak için paralel yapıyı ve gazetelerini ‘konuşmakla’ tehdit ettiği ortaya çıktı.

Balyoz davasındaki sahte belgeleri nedeniyle tutuklanan Mehmet Baransu’ya gözaltına alındığında kendi gazetesi ‘Taraf’ bile sahip çıkmamıştı. Ancak Baransu’nun ‘konuşurum’ tehditiyle hem paralel yapı gazeteleri hem de CHP’li vekiller bir anda Baransu’ya sahip çıkma yarışına girdi.

Gazetesi ortada bıraktı

Balyoz davasında ‘casusluk’tan tutuklanan Bavulcu Baransu’yu ilk etapta kendi gazetesi Taraf harcadı. Baransu hakkında ‘yazarımız’ ifadesini bile kullanmaktan sakınan Taraf gözaltı kararını, Baransu ile gazetenin hiç alakası yokmuş gibi duyurdu. Neredeyse her gözaltı kararından sonra Emniyet Müdürlüğü’nün önünü mesken tutan paralel yapı elemanları da Bavulcu’yu yalnız bıraktı.

Öküz öldü mü?

İddialara göre tutuklanmasından sonra, arkasında kimseyi göremeyen Baransu avukatı aracılığı ile ‘birilerine’, “öküz öldü mü?” diye haber gönderdi. Baransu, ‘Ortaklığı’ bitirme tehditinde bulundu. Bu gelişme üzerine cemaat medyasının ileri gelenleri adliye önüne gelerek destek açıklaması yaptı. Cemaatin Medya abisi Ekrem Dumanlı da koşa koşa ceza evine gitti. İddalara göre Baransu Dumanlı’ya, “Ne yapıyorsanız yapın burada bir saat dahi durmak istemiyorum” dedi.

Küfürlü ‘kupa’ polemiği

Fethullah Gülen’i kastederek “Kupa Pensilvanyaya g…” diyerek cemaatin büyük tepkisini çeken Ergün Babahan da Baransu’ya destek için adliyedeydi. Baransu, Ekrem Dumanlı’ya daha önce twitter’dan, “Kupa Amerikada’ki … girsin, diye twit atan bir adamla, beş gün sonra sarmaş dolaş olacak bünye ve genişlik bende yok” diyerek ağır sözler sarf etmişti. Ama Baransu bu ifadeye rağmen kendisine destek veren Ergün Babahan için ‘senin desteğine ihtiyacım yok’ diyemedi.

Baykal’a kumpası açıklarım

Yine konuşulan iddialara göre Mehmet Baransu, Paralel Yapıyı Deniz Baykal’a CHP Genel Başkanı olduğu dönemde kurulan kaset komplosunu açıklamakla tehdit etti. Yeni evlenen Baransu eğer hapisten çıkartılmazsa komplonun nasıl ve kimler tarafından kurulduğunu açıkça anlatmakla tehdit etti. Ekrem Dumanlı da Baransu için tüm imkanları seferber etmeye başladı.

 

GÜNEŞ

20:50
 // mustafa
paralel zaten gözden çıkarılmış örgüt gibi, baransu 'yu da paralel gözden çıkarmış gibi. Baransu baransu, elinden geleni ardına koyma....
13 Mart 2015 20:50
"adamsan" açıklarsın.!!!
 // Abdullah
Hapisten çıkarılsan da çıkarılmasan da "adamsan" açıklarsın.!!!...
13 Mart 2015 Cuma 11:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler