YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baransu ve Uslu'ya büyük şok!
PKK'nın eski itirafçısı olarak bilinen Abdulkadir Aygan, bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabının şifresinin kırılarak ele geçirildiği iddiasıyla Gazeteci Mehmet Baransu ve Emre Uslu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Baransu ve Uslu'ya büyük şok!
29 Ocak 2014 / 11:00 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 15:21

Avukatı aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Savcılığına başvuran Aygan, kişisel görüşmelerinin, gazeteciler Baransu ve Uslu tarafından hesaplarında yayınlandığını ileri sürdü.

Terör örgütü PKK'nın eski itirafçılarından Abdulkadir Aygan, bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabının şifresinin kırılarak, kişisel görüşmelerinin gazeteciler Mehmet Baransu ve Emre Uslu tarafından hesaplarında paylaşıldığı iddiasıyla avukatı aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Aygan'ın avukatı Saygun Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aygan'ın uzun yıllar PKK adına çalıştığını ancak daha sonra pişmanlık duyarak itirafçı olduğunu bildirdi.

Çelebi, onun 1990-2000 yıllarında JİTEM personeli alarak görev yaptığını ve emekliye ayrıldıktan sonra İsveç'e yerleştiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Müvekkilimin 'Abdulkadir Aygan' adlı Twitter hesabı, ocak 2014 başlarında şifresi ele geçirilmek suretiyle başka şahıslar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Müvekkilimin gazeteci Sevilay Yükselir ve diğer şahıslarla yaptığı özel görüşmeleri, internet ortamında Mehmet Baransu ile Emre Uslu'nun profilleri üzerinden yayınlanmıştır. Müvekkilim durumdan haberdar olmuş ve hesabını derhal kapatmıştır. Müvekkilimin ihtarı üzerine de her iki şüpheli, paylaşımlarını durdurmuştur. Müvekkilimin sosyal paylaşım sitesindeki konuşmalarını yayınlayanlar ve Twitter hesabını ele geçirenler hakkında Savcılığa, 'Twitter hesabının şifresini kırarak kişisel görüşmelerini yayınlama' ve 'hakaret' suçlarından suç duyurusunda bulunduk."

Çelebi, yazışma dökümleri ve tarafların beyanlarını da delil olarak suç duyurusuyla Savcılığa sunduklarını sözlerine ekledi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler