YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baraj korkusu saran HDP'nin kaos planı
7 Haziran Genel Seçimleri'nde barajı aşamama tehlikesi olan HDP'nin yeni kaos planın adresi 1 Mayıs için toplanma çağrısı yapılan Taksim...
Baraj korkusu saran HDP'nin kaos planı
20 Nisan 2015 / 06:37 Güncelleme: 20 Nisan 2015 / 06:43

Terör örgütü PKK ile Doğu ve Güneydoğu’da halka baskı kurup oy almaya çalışan HDP, ittifak yaptığı gruplarla da 1 Mayıs’ta Taksim’e yürüyüp, 6-7 Ekim olaylarındaki senaryoyu yeniden sahnelemek istiyor.

Seçimlerde baraj sıkıntısı yaşayan HDP’nin 6-7 Ekim sonrası yeni hedefi  1 Mayıs. Seçim öncesi ilk olarak Ağrı’da fidan dikimi şenliklerine ağır silahlarla gelip çatışma çıkaran PKK saldırısında ‘mazlum’u oynayan HDP şimdi de gözünü 1 Mayıs İşçi Bayramı’na dikti. Valiliğin izin vermemesine rağmen büyük kalabalıkları 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na sürüklemek için çağrıda bulunan HDP ittifak yaptığı grupların da desteğiyle 6-7 Ekim benzeri olayların peşinde.

Yeni bir kriz peşindeler

Seçim öncesi kaos planının  yeni adresi Taksim. 1 Mayıs kutlamalarında valiliğin izin vermemesini fırsata çevirmeyi planlayan HDP alternatif alanlar yerine Taksim'de direterek yeni bir krizin peşinde. Seçimde barajın altında kalma ihtimali üzerine radikal sol grupların da desteğini almayı planlayan HDP bir yandan bu gruplarla dirsek teması yaparken bir yandan da 1 Mayıs'ı seçim malzemesi haline getirmenin hesaplarını yapıyor.

Bile bile polisle çatışacaklar

İstanbul Valiliği'nin izin vermemesine rağmen kitlelerle 1 Mayıs'ta Taksim Meydanına girmeye çalışacak. HDP polis müdahalesiyle çıkacak kargaşada meydana gelecek olay ve yaralanmalardan 6-7 Ekim ve Gezi benzeri olaylar çıkararak hükümeti yıpratmayı planlıyor.

Vekiller de yürüyüşe katılacak

Taksim'e çıkmak için HDP' vekiller ve adaylar da ön saflarda yer alacak. Polis müdahalesiyle mazlum rolü oynanacak. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü ile Sebahat Tuncel planın ilk işaret fişeğini geçtiğimiz günlerde verdi. Kürkçü yaptığı açıklamada "Taksim'in gösterilere, 1 Mayıs kutlamalarına açılmasını talep ediyoruz" dedi.

 

AKŞAM

07:39
 // mustafa
daha önce denenmiş hatta uygulanmış olan bu yöntem artık bayat.

erdoğanı yıkmanın tek yolu kaldi.
kopya erdoğan. onun gibi hizmet edeceğine inandıracak yeni bir devlet adamı ortaya koyulması lazım, o da kendini en az bir on yılda ispatlar.
tabi o zaman Türkiye daha da güçleneceğini hesap edersek. üst akılın hiç işine gelmez....
20 Nisan 2015 07:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler