YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bank Asya'da Uzan taktiği iddiası
Bank Asya'da Uzan taktiği iddiası
10 Şubat 2015 11:14
TMSF, Bank Asya’da, Uzanlar’ın İmar Bankası’ndaki gibi çifte hesap tutulduğunu tespit etti. Gerçek hesaplara sadece şifreyle erişilebildiği belirlendi.

Fethullah Gülen ve örgütünün finans kaynağı olan Bank Asya'da tüm defterler açıldı. Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF), müşterileri ve ülke ekonomisini korumak için bankada inceleme başlattı. 185 ortaklı bankanın 122 hissedarının kim olduğu ve bankacılık yapma şartları taşıyıp taşımadıkları mercek altına alındı.

TMSF'den 10 müfettiş Bank Asya'daki tüm hesap hareketlerini incelemeye alırken çok önemli bilgilere ulaşıldı. Takvim'in edindiği bilgilere göre Bank Asya, çalıştığı tüm şirketlere ve şahıslara "ikili kayıt" sistemi uygulayıp çifte makbuz kesti. Yani bankaya parayı yatırana 'alındı' makbuzu verildi. Ancak bu para banka sistemine girilmedi.

Ayrıca ikili kayıt sistemi için üst düzey yöneticilerin görebildiği, özel şifreli bir işlem ağı kuruldu. Oyun bununla da sınırlı kalmadı. Yetkililer banka kayıtları incelendikçe yeni bulgular ortaya çıktı. Bankadaki çok önemli bilgilerin silindiği anlaşıldı. Bazı çalışanların da soruşturmaya yardım edecekleri öğrenildi. Ayrıca bankadan ABD'deki bazı şirketlere 2.5 milyar dolar para aktarıldığı da iddia edildi. TMSF uzmanları para transferlerini mercek altına aldı.

 

TAKVİM

18:11
 // +++
acaba bu türlü alavere yaparak ülkenin onca parasını alıp dışarı kaçıracaksın herhalde şimdi bunlara şu soruyu sorsak niye yaptınız böyle diye ??? haşa haşa PEYGAMBER (s.a.v)yapabilirsiniz dedi derler herhalde ,nede olsa türkçe olimpiyatlarını izlemeye kamyon kasasinda gezdirmeye alistilar...
10 Şubat 2015 18:11
cemal
 // 12:18
batık bankaların giderini halk karşılamamalı. tüm hukusuzluklar ortaya çıksın gereken yapılsın....
10 Şubat 2015 Salı 13:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler