YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bank Asya planına bomba cevap!
Borsada da işleme kapatılan Bank Asya'yı daha kötü günler beklerken, internette oldukça şaşırtıcı bir algı çalışması başladı.
Bank Asya planına bomba cevap!
13 Eylül 2014 / 16:55 Güncelleme: 13 Eylül 2014 / 17:03

17-25 Aralık darbe girişimleriyle birlikte halk nezdindeki bütün itibarını kaybeden Paralel Yapı ,ekonomik olarak da büyük bir darboğaza girdi. Paralel Yapı son olarak Bank Asya şokuyla çöküş sürecine girmişti.

Halka arabanızı satın bankanızı kurtarın diyorlar

Borsada da işleme kapatılan Bank Asya'yı daha kötü günler beklerken, internette oldukça şaşırtıcı bir algı çalışması başladı. Paralel Yapı, alış veriş sitelerinde "Bank Asya için arabamı satıyorum, Bank Asya için satılık araba, parasını Bank Asya'ya yatırmak için acil satılık" türünden ilanlarla akılalmaz bir algı çalışması yürütüyor.

Direkt olarak "Bank Asya'ya yardım edin" diyemeyen paralel örgüt, sistemli şekilde organize ettiği site üyeleriyle birlikte, banka hakkında algı oluşturmaya çalışıyor.

Bank Asya kampanyasına cevap geldi

Paralel Yapı'nın başlattığı "Evi arabayı sat Bank Asya'ya yatır" kampanyısına yine internetteki alış veriş siteleri üzerinden geldi. İnternette bazı kullanıcılar, Fethullah Gülen'in Amerika'da bulunan malikanesini temsili olarak satışa çıkardı. Fiyat olarak 25 milyon dolar biçilen malikanenin satış notunda ise "Parası Bank Ananasyaya" denildi.

 

ENSONHABER

19:56
 // vatandaş
Inşallah en iyi günleri bugünlerdir yarınlarda bugünleride mumla arasıninlar...
13 Eylül 2014 19:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler