YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bandırma'da patlama
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir caminin kalorifer kazanında meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü bildirildi.
Bandırma'da patlama
14 Aralık 2010 / 13:10 Güncelleme: 14 Aralık 2010 / 14:35
Balıkesir'in Bandırma ilçesine  bağlı Atatürk Caddesi'ndeki Eski Garaj Camisi'nde öğle namazı öncesinde patlama oldu. Patlamada bir kişi hayatını yitirdi.

Bandırma Müftüsü Cahit Çetin, öğle namazı öncesi meydana gelen patlamada yaşamını yitiren kişinin çay ocağı işletmecisi Yalçın Erdek (68) olduğunu söyledi.

Patlamada yaralananların Bandırma Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü dile getiren Çetin, "Çok şiddetli bir patlama olmuş. Acımız büyük" dedi. (HÜY-MUR-SA) Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, bir camide kalorifer kazanında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, 1 kişinin öldüğü çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

"OLAYDA 1 KİŞİ ÖLDÜ, 2'Sİ AĞIR 12 KİŞİ YARALANDI"

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, bir camide ısıtma amaçlı kullanılan su dolu kazanın aşırı basınçtan patlaması sonucu ilk belirlemelere göre, 1 kişinin öldüğü, 2'si ağır 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eski Garaj Camisi'nde öğle namazı öncesinde şiddetli bir patlama olduğu yolunda ihbar aldıklarını söyledi.

Olay yerine gittiklerinde bomba patlamış gibi bir görüntüyle karşılaştıklarını ifade eden Pekel, şunları kaydetti: "Burası savaş alanı gibi. Olayla bir kişi öldü, 2'si ağır 12 kişi yaralandı. Şadırvana giden suyun ısıtılması için kullanılan kazanın aşırı basınç nedeniyle patladığını öğrendik. İlk başta doğalgaz patlaması üzerinde duruldu ancak böyle olmadığı anlaşıldı."

Pekel, kazanın caminin alt kısmında bulunduğunu belirterek, "Patlama sırasında cemaat, abdest aldıktan sonra merdivenlere doğru yürüyormuş. Patlamayla birlikte ölen ve yaralananlar olmuş" dedi. (AA)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler