YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da yeni gelişme
Çetin Doğan'ın avukatları itiraz etti, reddi hakim talebinde bulundu...
Balyoz'da yeni gelişme
26 Temmuz 2010 / 09:33 Güncelleme: 26 Temmuz 2010 / 11:20

Balyoz davası kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan sanıklardan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı reddi hakim talebinde bulundu. Avukat Celal Ülgen, Çetin Doğan, Albay Dursun Çiçek ve emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri hakkındaki yakalama kararına da itiraz etti.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nden çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, dünden bugüne yaşananları özetledi. Ülgen, Çetin Doğan'ın yakalanmasının ardından asker olan korumalarına polislerin saldırdığını ve birini yaraladıklarını öne sürdü. Çetin Doğan'ın, Adli Tıp Kurumu'ndaki tetkiklerinde kalp krizi riski bulunduğu ve bu haliyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülemeyeceğinin belirtildiğini aktaran Ülgen, "Adli Tıp, Çapa'ya sevk etti. Çapa'da yapılan kontrollerinin ardından Siyami Ersek Hastanesi'ne gönderildi. 03.00'da Siyami Ersek'te yatışı gerçekleşti. Çetin Paşa geceyi yoğun bakımda geçirdi ve şu anda da yoğun bakımda. Yapılan tektiler kalp krizi riskinin bulunduğu yönünde" dedi.

Ülgen, mahkemenin verdiği yakalama kararına itiraz edip, reddi hakim talebinde bulunduklarını söyledi. Yakalama emri çıkartılan bir diğer sanık olan emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri'nin de avukatı olan Ülgen, "Süha Tanyeri'yi bu gelişmelere göre bir şekilde getirip teslim edeceğiz" dedi. Ülgen, Çetin Doğan, Dursun Çiçek ve Süha Tanyeri'nin yakalanmalarına ilişkin karara itiraz ettiklerini ifade etti. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler