YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da yeni gelişme
Balyoz'da yeni gelişme
23 Mayıs 2010 11:48
Balyoz soruşturması kapsamında Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla İzmir'de görevli Albay N.A ifade vermek üzere İzmir Adliyesine geldi.

'Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla İzmir'de görevli Albay N.A. ifade vermek üzere İzmir Adliyesine geldi.

İzmir Adliyesine gelen Albay N.A. özel yetkili Cumhuriyet Savcısına ifade vermeye başladı.

''Balyoz Planı'' iddiaları kapsamında, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 3'ü emekli, 9'u muvazzaf olmak üzere toplam 12 subayın ifadelerinin alınması için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimat yazısı göndermişti.

Bu kapsamda daha önce 3 subayın İzmir Adliyesinde ifadeleri alınmıştı. 

Talimatla, ifadelerinin alınması istenenler şunlar:

Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral K.S, Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral H.H, Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral L.G, Foça Çıkarma Gemileri Komutanı Tuğamiral M.F.İ, albaylar Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı F.D, Y.B.B, N.A, Yarbay M.B.K ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrinde görev yapan Albay N.K ile emekliler H.H.D, H.Y ve T.B.G.

Bu arada ''Kafes Eylem Planı'' iddiaları soruşturmasına ilişkin daha önce Koramiral K.S. ile Tuğamiral M.F.İ'nin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığında ifadeleri alınmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler