YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da tahliye edilen 14 isim
Balyoz'da tahliye edilen 14 isim
19 Haziran 2010 00:20
''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında dün tutuklu bulunan 14 kişinin tahliyesine karar verildi... İşte o isimler;

Tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevi'nden tahliye edilen emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz darbe planı iddialarının düzmece olduğunu ve adaletin yerini bulduğunu söyledi. Doğan, bugün Ergenekon soruşturması kapsamında tahliye edilen eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner için de kendi tahliyesi kadar sevindiğini belirtti.

Balyoz soruşturması kapsamında yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri ve Korgeneral Yurdaer Olcan ile birlikte 14 kişi tahliye edildi. Tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevi'nden çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan emekli Orgeneral Doğan, Balyoz darbe planı iddialarının düzmece olduğunu ve adaletin yerini bulduğunu söyledi.

İŞTE TAHLİYE EDİLEN İSİMLER

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Yılmaz Alp, yapılan itirazlar üzerine Balyoz darbe planı soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Tümamiral Ali Semih Çetin, Korgeneral Yurdaer Olcan, Tümgeneraller İhsan Balabanlı, Bekir Memiş ve Abdullah Dalay, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa, emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, Yarbay Ali Rıza Sözen, Albaylar Hanifi Yıldırım, Yüksel Gürcan, Mustafa Önsel ve Bülent Tunçay'ın tahliyesine karar verdi.

DOĞAN TAHLİYE SONRASI SERT KONUŞTU

Balyoz soruşturmasında tahliye edilen Çetin Doğan cezaevi çıkışında konuştu. Doğan, Cihaner'in tahliyesiyle ilgili kendi tahliyesi kadar sevindiğini söylerken haklarındaki iddiayla ilgili olarakta sert konuştu.

Bu davada suçsuzluğumuzu biz en başından beri söyledik. Dedik ki bu Balyoz iddiasını ortaya atan meşhur gazeteye Taraf'a dedik ki gelin görüşelim. Savcılarımıza da haber verdik her zaman hazırız. (İnternethaber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler