YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da 832 isimi fişlemişler
Balyoz tutuklusu dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın başını çektiği cunta yapılanmasının 832 ismi fişlediği ortaya çıktı.
Balyoz'da 832 isimi fişlemişler
10 Mart 2010 / 07:34 Güncelleme: 10 Mart 2010 / 07:38

Balyoz Darbe Planı’nı hazırlayan dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın başını çektiği cunta yapılanmasının irticai eğilimleri ve bölücü örgütle bağlantıları olduğu gerekçesiyle TSK’dan ilişiklerinin kesilmesini istediği 832 personeli nasıl fişlediği ortaya çıktı. 1. Ordu Komutanlığı’nın sorumluluk alanında görev yaptığı belirtilen personelin yer aldığı EK-C olarak ifade edilen listenin 77 sayfadan oluştuğu tespit edildi. Balyoz soruşturmasından tutuklanan emekli Tuğgeneral İzzet Ocak’ın İstihbarat Başkanı göreviyle Kurmay Albay rütbesindeyken listeyi hazırladığı ileri sürülüyor. Çok sayıda kurmay subayın da olduğu listede, ilişiği kesilen personelin rütbesi, adı-soyadı, görev yaptığı birliği, birliğinin bulunduğu yer ile açıklama bölümleri bulunuyor.

MUTLAKA DEFTERLERİ DÜRÜLMELİ

Bu personelle ilgili olarak emekli Orgeneral Doğan, dikkat çekici değerlendirmelerde bulunuyor. Balyoz toplantılarında alınmış ses kaydında Doğan, “Evvela Silahlı Kuvvetler, içindeki bünyesel sağlamlığını korumak durumundadır” diyor. “İrticaya bulaşmış insanların uslanması ve fikir değiştirme olasılığının olmadığı birçok örnekleriyle sabittir” diyen Doğan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “O yüzden de bunların defterleri mutlaka evvele ilk adım olarak dürülmeli ordu bünyesi sağlam bir hale getirilmelidir.”

Mesai saatinde namaz kılar...

Skandal fişleme notlarının düşüldüğü açıklama bölümünde şu ifadeler göze çarpıyor: “İrticai görüşü benimser”, “Siyasal İslami görüşleri benimser ve destekler”, “Eşi çağdışı kıyafet giyer”, “Mesai saatlerinde namaz kılar”, “Aşırı milliyetçi partiye müzahir”, “Kürt milliyetçiliği yapar”, “Eşi irtica eğilimlidir”, “sakıncalı şüpheli”, “takipte”, “Zaman gazetesi okuyor”, “İrticai görüşleri benimseyen kişiler ile ilişkilidir”, “Bölücü örgütle irtibatlıdır.”

Bünyemiz sağlamlaştırılmalı

Balyoz tutuklusu 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, bazı personelin ilişiğinin kesilmesinin gerekçesini şöyle anlatıyor: “Bunun ötesinde böyle bir olay olduğu zaman çünkü içimizden çıkacak çatlaklıkların tereddütlerin maliyeti çok çok daha büyük olacaktır. Kendi içimizde kendimizle savaşmak zorunda kalacağız. Bunun önlenilmesi için evvela ordu bünyesinin sağlamlaştırılması lazım.”

Bugün

TSK
 // Tuncer Someren
TSK İçindeki halk düşmanlarını temizleyip milletin kalbindeki tahtı almalıdır. Yoksa boş kalır. Ve tarih daha detaylı şekilde yazar tarihe mahküm olur. Kaçacak inkar edilecek durumda kalmadı....
10 Mart 2010 08:32
Biz cezamızı çekiyoruz
 // Tuncer Someren
Biz halk olarak kanunların verdiği cezayı çekiyoruz.Bir tepsi baklavaya, bilmediği pankartı taşımaya. verilen cezaları kuzu kuzu çekiyor bu millet .Bu toplu katliam sakal,çarşaf ayışığı sarıkız denen vatandaşı imha planlarını yapanlar Albay.tekniksiyen operetor sıhhıyeci fişleyene ceza verilmezse ne mi olur? Toplumlar çirkinlikle .fuhuş ve zina ile türlü pislikle yürür ama adaletsiz zülüm ile yürümez .Kargaşa çıkar....
10 Mart 2010 08:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler