YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da 74.duruşma başladı
Balyoz'da 74.duruşma başladı
09 Şubat 2012 11:14
Eski kuvvet komutanlarının da aralarında bulunduğu Balyoz Planı davasının yeni duruşmasu başladı.

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 249'u tutuklu 365 sanıklı ''Balyoz Planı'' davasının 74. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 176 sanık katıldı.

Kayın pederinin vefatı dolayısıyla izin verilen Orgeneral Bilgin Balanlı ile emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu tutuklu 73 sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun'un katılmadığı duruşmada, 49 tutuksuz sanık hazır bulundu.

İkinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 67 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşma, sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler