YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da 7 tutuklama
Balyoz'da 7 tutuklama
24 Şubat 2010 00:53
Balyoz' soruşturmasında mahkemeye sevk edilen 7 asker tutuklandı...

Balyoz darbe planı kapsamında gözaltına alınan ve Beşiktaş'daki İstanbul Adliyesine sevk edilen ikisi muvazzaf 7 subay mahkemece tutuklandı.

Sabah saatlerinde İstanbul Adliyesi'ne getirilen şüphelilerin savcılık sorgusunun ardından saat 20.00'de tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilen muvazzaf subaylardan Tümamiral Ramazan Cem Güldeniz ve Tuğamiral Aziz Çakmak ile emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli albay Ali İhsan Çuhadaroğlu ve emekli tümamiral Engin Baykal, emekli tümamiral Özer Karabulut tutuklandı.

Bu arada emekli korgeneral Ayhan Taş, emekli Koramiral Lütfi Sancar, emekli albaylar Ümit Özcan, Metin Dikici ile ergenekon tutuklusu albay Cengiz Köylü ve ismi öğrenilemeyen bir kişi daha önce savcılık sorgusu ardından serbest bırakılmıştı.

Cihan

balyoz
 // mehmet durukan
Demokratik rejimin birgün mutlaka yapması gereken işlerden biri, geçmişteki darbe ve darbe teşebbüsleri ile ilgili dosyayı açması. Balyoz da bunlar sıradan bir dava. Gün gelecek demedi demeyin ölmüş olsalar bile darbe yapanlar ile darbe teşebbüsünde bulunanlar yargılanacak. Çünkü bütün demokratik ülkeler bu sorunlarla yüzleşti ve sorunu çözdü. Bizim de bu zeka ve birikime sahip olduğumuzu ve zamanının da geldiğini düşünüyorum....
24 Şubat 2010 11:49
Yargıçlar adil olmakla yükümlüdür...
 // ibrahim çelikoğlu
Yargıçların görevi "Anayasa"yı eksiksiz ve hatasız uygulamalarıdır.
Maksat "Adalet'i sağlamaktır.Doğru olan;Cunta,Cumhuriyet'e en büyük saldırıdır.Diktatörlüğün büyüğü,isteklerine göre devleti bölmek vs.dir.Şunuda biliyoruz ki;Yüksek yargı mensupları bu duruma davetiye çıkarmış,Emeklliklerinde bile işin ucunu bırakmadan kışkırtmaya devam etmektedirler.Bu duruma saygı duyan komutanlar varsa suç işlememişlerdir....
24 Şubat 2010 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler