YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da 51'nci perde
Balyoz'da 51'nci perde
25 Kasım 2011 10:50
184'ü tutuklu 224 sanıklı davanın 51. duruşması başladı...

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 184'ü tutuklu 224 sanıklı davanın 51. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan ile Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu tutuklu 148 sanık ile tutuksuz sanıklardan 4'ü katıldı.

Tutuklu yargılanan 36 sanık ile hakkında yakalama kararı bulunan sanıklar Tümamiral Ahmet Sinan Ertuğrul ve emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada savunmasını yapması için salondaki kürsüye gelen Bilgin Balanlı, ''Türk ulusu adına, Türk hakimleri önünde temelsiz sahte iddialar nedeniyle savunma yapmak zorunda bırakıldığım için son derece üzgünüm'' diyerek, kendisini bu duruma düşürenleri de lanetlediğini söyledi.

Duruşma, Balanlı'nın görsel sunum eşliğinde savunmasını yapmasıyla devam ediyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler