YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Balyoz Planı'na inceleme
Cumhuriyet Başsavcısi Vekili Turan Çolakkadı Balyoz iddiasını araştırmak üzere 2 savcının görevlendirildiğini söyledi...
'Balyoz Planı'na inceleme
21 Ocak 2010 / 15:58 Güncelleme: 21 Ocak 2010 / 17:29

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Balyoz Güvenlik Harekat Planı ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. Çolakkadı, gazeteleri ve belgeleri incelemeye aldıklarını açıkladı.

Taraf Gazetesi'nde yayınlanan Balyoz Güvenlik Harekat Planı ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı. Konuyla ilgili gazeteleri ve belgeleri incelemeye aldıklarını ifade eden Turan Çolakkadı, bu tür konularda genelde iki savcı görevlendirdiklerini söyledi.

BARANSU, BALYOZ BELGELERİNİ SAVCILIĞA TESLİM ETTİ

Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu, Balyoz Güvenlik Harekat Planı ile ilgili belgeleri savcılığa teslim etti. Sabah saatlerinde sanatçıların ve gazetecilerin bulunduğu grupla planla ilgili suç duyurusunda bulunmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Baransu, öğleden sonra tekrar adliyeye geldi.

Mehmet Baransu bu kez söz konusu planla ilgili belgeleri getirdi. 4 DVD halinde belgeleri savcılığa teslim eden Baransu, adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Baransu, "Sabah suç duyurusu için gelmiştik. Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, 'resmi yazı ile isteyecektim sen geldiğine göre müsait olduğun bir zamanda getirirsin' dedi. Ben de şimdi getirdim teslim ettim. Soruşturma açılıp açılmadığını sordum. 'Şu anda yazdım. Savcılarla görüşüp yoğunluk durumuna göre iki savcıyı görevlendireceğim' dedi." diye konuştu.

Kendilerinde bulunan tüm belgeleri savcılığa verdiğini söyleyen Baransu, "Tüm belgeleri verdim. Tüm orijinal belgeler, hangi bilgisayardan çıktığı, ıslak imzalar, yansılar ne varsa." diye konuştu.

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler