YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz Davası'nda tahliyeler başladı!
Yargıtay'ın tahliyelerine karar verdiği Balyoz Planı davası sanıklarından Silivri Cezaevi'nde bulunan 24 kişi serbest bırakıldı.
Balyoz Davası'nda tahliyeler başladı!
10 Ekim 2013 / 07:07 Güncelleme: 10 Ekim 2013 / 08:14

Yargıtay'ın tahliyelerine karar verdiği Balyoz Planı davası sanıklarından Silivri Cezaevi'nde bulunan 24’ kişi serbest bırakıldı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin temyiz incelemesinin ardından kararını açıklaması üzerine tahliye edilen sanıkların cezaevlerinden çıkışı başladı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde tutuklu olan, aralarında eski HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman ile emekli Tuğgeneral Hakan Akkoç’un da bulunduğu 24 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevinden çıktı.

Cezaevinin önünde bekleyen sanık yakınları, tahliye edilen emekli askerleri alkışlarla karşıladı. Sanıklar, cezaevinin önünde yakınlarıyla kucaklaşarak hasret giderirken, yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Tahliye edilenlerin açıklamaları

Cezaevinden ilk tahliye edilen emekli Albay Recai Elmaz, herkesi çok sevdiğini belirterek, "Vatan sağolsun" dedi.

Emekli Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu da  "Eşim, 2,5 yıl dağlarda cenazemi bekledi. Bu devlet bana 'terörist' dedi. İçerideki Silahlı Kuvvetler'in, Türk ordusunun onurlu komutanları dışarı çıkmadıkça hiçbirimiz karardan memnun değiliz" diye konuştu.

Emekli Albay Kemal Dinçer de "Herkes her şeyi gördü, ne söylenir ki. 2-2.5 yıldır kuyunun içerisindeyiz. Hazreti Yusuf'lar içeride. Kardeşlere selam” diyerek duygularını dile getirdi.

Aralarında emekli Tuğgeneral Ali Aydın, emekli albaylar Hakan Dereli, İsmet Kışla,  Ali Rıza Sözen ve Bülent Göktürk'ün de bulunduğu bazı kişiler, çıkışta kendilerini bekleyen basın mensuplarına açıklama yapmadan araçlarıyla ayrıldı.

Hasdal cezaevindeki 25 sanık serbest bırakıldı

Balyoz Planı davası sanıklarından olan ve Hasdal Cezaevi'nde bulunan 25 kişi de serbest bırakıldı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin temyiz incelemesinden sonra kararını açıklamasının ardından, Hasdal Cezaevi'nde bulunan Balyoz Planı davası sanığı 25 muvazzaf asker, cezaevinden çıktı. Bu kişiler, cezaevi önünde kendilerini bekleyen yakınları tarafından karşılandı.

Yargıtay'ın tahliyelerine karar verdiği Hadımköy Askeri Ceza ve Tutukevi ile Maltepe Cezaevi'ndeki Balyoz Planı davası sanıkları da serbest bırakıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler