YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz davasında ret kararı
Balyoz davasında ret kararı
26 Mart 2011 00:04
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanıkların tahliye talepleri reddedildi. Mahkeme heyeti duruşmayı 25 Nisan'a erteledi.

''Balyoz Planı'' davasında tahliye talepleri reddedilirken, duruşma 25 Nisan'a ertelendi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, talepleri değerlendiren mahkeme heyetince alınan kararlar, üye hakim Ali Efendi Peksak tarafından açıklandı.

Buna göre mahkeme heyeti, sanıklar Ergun Saygun ve Murat Ataç hakkında çıkarılan yakalama kararının kaldırılması taleplerinin reddine, yakalama emirlerinin akıbetinin sorulması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazı yazılmasına karar verdi.

Atılı suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin henüz tam olarak toplanmamış olması, sanıkların konumları itibariyle delillere etki yapma ihtimali bulunması ve tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alarak, tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddeden mahkeme heyeti, diğer taleplerin ise kapsamlı oluşu ve duruşma tutanaklarının tamamının yazılmaması nedeniyle celse arasında değerlendirilmesine hükmetti.

Mahkeme heyeti, duruşmayı 25 Nisan'a erteleyerek, 26, 28, 29 Nisan ve 2, 3, 5, 6 Mayıs tarihlerinde de duruşmaların yapılmasını kararlaştırdı.

Bu arada, heyet salondan çıktıktan sonra sanık yakınları karara tepki göstererek, ağır ifadelerde bulundu. Bazı sanık yakınlarının da ağladığı ve fenalaştığı görüldü.

Öte yandan, tutuklu sanıkların Hasdal Askeri Cezaevine sevki sırasında alınan güvenlik önlemlerinin artırıldığı gözlendi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler