YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz davasına protesto...
Balyoz davasına protesto...
14 Mart 2011 12:06
''Balyoz Planı'' davası kapsamında yargılanan sanıkların yakınları tarafından oluşturulan ''Vardiya Bizde Platformu'' ve ADDüyeleri, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde basın açıklaması yaparak tutuklamalara tepki gösterdi.

Yerleşke önünde bir araya gelen grup adına açıklama yapan Platform Sözcüsü tutuklu sanık emekli Tuğamiral Engin Baykal'ın kızı Derya Baykal, eşleri, kardeşleri ve babalarından ayrı kaldıkları için çok zor ve üzücü günler geçirdiklerini belirterek, ''davada delil olduğu iddia edilen ve kimin hazırladığı belli olmayan bilgisayar belgelerinin hiçbirinde imza bulunmamaktadır'' dedi.

Bu belgeler üzerindeki yüzlerce çelişki ve hatanın bilirkişi raporlarıyla tespit edildiğini öne süren Baykal, sanıkların lehine olan gerçek ve resmi imzalı olan delillerin ise dikkate alınmadığını iddia etti.

Baykal, tutuklu yakınları olarak babalarını ve eşlerini cezaevinde bırakarak eve dönmekten dolayı çok üzgün olduklarını da anlatarak, davanın TRT'nin bir kanalından yayımlanmasını istediklerini söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş da, ''Ergenekon'' ve ''Balyoz'' davaları kapsamına tutuklananların suçsuz olduğuna inandıklarını belirterek, ''Haksız ve hukuksuz bir şekilde yürütülen davalar, cezaevindeki hücre ve tecrit uygulamaları ile ağırlaştırılmış cezaya dönüşmüştür'' diye konuştu.

Bu arada, davanın tutuklu sanıklarından Gölcük Donanma Komutanlığındaki İstihbarat Şube Müdürü Behçet Altıntaş'ın eşi olduğunu söyleyen Serpil Altıntaş, basın açıklaması sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Gruptakiler, açıklamanın ardından bekleyişlerini sürdürüyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler