YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz CD'sindeki yazı Tanyeri'nin
Balyoz CD'sindeki yazı Tanyeri'nin
08 Ocak 2011 07:53
Balyoz davasının 1 numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın kızı Pelin Doğan ve damadı Dani Rodrik'in 'sahte' dediği Balyoz CD'lerine ilişkin ilginç bir iddia da Tafaf gazetesi yazarı Emre Uslu'dan geldi...

Taraf yazarı Uslu, Balyoz davasının en önemli delilleri arasında yer alan 11 No'lu CD üzerindeki el yazısını incelettiği grofoloji uzmanının 'Yazı kuvvetle muhtemel emekli Tümgeneral Süha Tanyeri'ne ait" değerlendirmesinde bulunduğunu yazdı.

11 numaralı CD'de yer alan tüm belgelerin son kaydedicisi kısmında Süha Tanyeri adının yazılı olduğuna dikkati çeken Uslu, bu bilgiden hareketle söz konusu incelemeyi yaptırdığını kaydederek soruşturmayı yürüten görevlilerin bu konuyu incelemesi gerektiğini kaleme aldı. CD üzerinde "Or.K.na" ibareli el yazısı olduğunu belirten Uslu, sahte bir CD'nin üzerine el yazısı ile yazmanın mantıklı olmadığını ifade etti. Uslu, durumu "Bu, her şeyiyle mükemmel ve aslından asla ayırt edilemeyecek dolar üreten bir kalpazanın ürettiği banknotun üzerine kendi imzasını atmaya benzer. Dolayısıyla o el yazısı her şeyi açıklayabilecek bir delil niteliğine bürünmüş durumda" şeklinde açıkladı.

TOPU TACA ATMASINLAR

CD'nin üzerindeki el yazılarının sivil memurlara ait olduğuna dair bir raporun olmadığını da kaydeden Uslu, "El yazısı iki sivil memura ait değilse kime ait" sorusunu dile getirdi. Uslu, mevcut yazıların kıyaslamasına göre hiçbir grafoloji uzmanının 'bu yazı Süha Tanyeri'nin el ürünü değildir' şeklinde rapor veremeyeceğini, üzerinde baskı olup kıvırmak isterse 'mevcut yazı az olduğundan kıyaslama yapmaya elverişli değildir' şeklinde topu taca atabilir değerlendirmesini yapıyor" dedi. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler