YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balon faciasında ölü sayısı 2 oldu
Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde sabah saatlerinde uçuş yapan iki balonun çarpışması sonucu, yabancı uyruklu 2 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.
Balon faciasında ölü sayısı 2 oldu
20 Mayıs 2013 / 13:05 Güncelleme: 20 Mayıs 2013 / 13:06

Göreme beldesinden havalanan balonlardan birine, üzerinde uçan başka bir balonun sepeti temas etti. Bunun sonucunda kubbesi yırtılan balon hızla irtifa kaybederek Göreme ile Ortahisar beldesi arasındaki boş bir araziye sert iniş yaptı. Burada Brezilya uyruklu olduğu öğrenilen yaşlı bir turistin ilk belirlemelere göre kalp krizi geçirerek öldüğü, 24 yaralılardan ikisi Kayseri'ye sevk edildi, diğerleri ise şehirdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Olay yerinde açıklama yapan kaza yapan balon firmasının sahibi Halil Uluer, kendi balonlarına bir başka firmaya ait balonun gökyüzünde çarpması sonucu sert iniş yapmak zorunda kalındığını kaydetti. Kazada yaşlı, yabancı uyruklu bir turistin ilk belirlemelere göre kalp krizi sonrasında hayatını kaybettiğini kaydeden Uluer, pilot dahil 24 yabancı turistin ise yaralandığını hatırlattı.
        
Uluer şöyle konuştu, "Sıcak hava balonları dünyanın en güvenilir hava taşıma aracıdır. Sepetin sapa sağlam durması bunun göstergesidir. Pilotumuz alanında dünyada otorite denilen pilotlar arasındadır. Yabancı olan pilotumuz bilgisi ve tecrübesi ile balonda güvenlik tedbirlerini almıştır. Ölen turistin ayağındaki kırıktan başka vücudunda yara olmadığını doktordan öğrendim. İlk belirlemeler kalp krizi sonucu öldüğü şeklindedir. Kesin sonuç otopsi sonrasında alınacaktır."

Öte yandan hastaneye kaldırılan yaralılardan birinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Ölen 2 kişinin Mamima Ruzas (77) ve Maluiza Guvez (85) olduğu öğrenildi.

 

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler