YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balıkesir'de şok operasyon
Merkez Komutanlığın'da açılan ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla bir astsubay, bir sivil memur ve iki firma temsilcisi tutuklandı.
Balıkesir'de şok operasyon
16 Mart 2010 / 15:10 Güncelleme: 16 Mart 2010 / 15:37

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yedek parça üreten Balıkesir 6. Bakım Merkez Komutanlığı'nda açılan ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla bir astsubay, bir sivil memur ve iki firma temsilcisi tutuklandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'nce üç ilde eşzamanlı düzenlenen operasyon kapsamında Ankara ve İzmir'de gözaltına alınan çok sayıda firma temsilcisi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bir süre önce açılan yedek parça alım ihalesine fesat karıştırma, açıktan rüşvet alma, görevi kötüye kullanma ve organize suç örgütü kurup maddi çıkar sağladıkları iddiasıyla 90'a yakın subay, astsubay ve sivil memurun ifadesinin alındığı öğrenildi. Adli soruşturmanın Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı, sayım işlemininse İzmir Askeri Savcılığı tarafından yürütüldüğü belirtiliyor.

1950 yılında kurulan fabrikada, TSK'nin kullandığı dizel ve benzinli araçların motor düzenlerinin yenilenmesi ve yedek parçaların imalatı, ar-ge ekibi tarafından izlenip son teknolojiyle yapılıyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler