YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay'a yeni koğuş arkadaşı
Balbay'a yeni koğuş arkadaşı
10 Nisan 2012 13:15
İkinci ''Ergenekon'' davasının 174'üncü duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay ile gazeteci Tuncay Özkan ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 11 tutuklu sanık katıldı.

''Odatv'' davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ile başka suçtan tutuklu olan Yüksel Dilsiz ile tutuksuz sanık Hüseyin Vural Vural da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu yargılanan CHP Zonguldak Milletvekili ve Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Levent Göktaş, İbrahim Özcan, Kemal Aydın ve Mustafa Dönmez ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmaya, Dilsiz'in diğer sanıklar tarafından yönelten soruları cevaplandırmasıyla devam ediliyor.

Bu arada, duruşma başlamadan önce basın mensuplarına yazılı açıklama yapan Balbay, dün akşam 4-5 görevliyle yanına gelen cezaevi müdürünün, koğuşuna mutlaka bir kişinin verileceğini bildirdiğini kaydetti.

Kendisinin ise öteki tutuklular gibi normal koğuşlarda kalmak istediğini tekrarladığını ifade eden Balbay, görevlilerin bu sorunu gece mutlaka çözmek istediklerini vurguladıklarını anlattı.

''Tutukluluğumun cezaevi koşulları nedeniyle gündeme gelmesinden rahatsızım. Ben adalet ve özgürlük istiyorum'' diyen Balbay, saat 23.00 sıralarında yanına ''Odatv'' davası kapsamında tutuklu olan Barış Pehlivan'ın getirildiğini belirtti.

Balbay, ''Yalnızlık bitti, tecrit durumu sürüyor. Barış'la 2 saatte yeni yaşam düzeni kurduk. Özgürlük ve adaleti birlikte beklemeye başlayacağız'' dedi.

Tutuklandıktan sonra aynı koğuşta kalan Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan, 28 Şubat 2011 tarihinde ayrı koğuşlara konulmuşlardı. Yaklaşık bir yıldır tek başına kalan Balbay'ın yanına 2 Mart 2012'de ''Odatv'' davası kapsamında tutuklu yargılanan Coşkun Musluk yerleştirilmişti. Musluk'un 10 gün sonra tahliye olmasının ardından Balbay tekrar yalnız kalmıştı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler