YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay ve Paşa serbest
Balbay ve Paşa serbest
Balbay ve Paşa serbest
05 Temmuz 2008 / 18:56 Güncelleme: 05 Temmuz 2008 / 00:00

Ergenekon operasyonu çerçevesinde mahkemeye çıkarılan gazeteci Mustafa Balbay ile emekli Tümamiral İlker Güven serbest bırakıldı.


Ergenekon Operasyonu çerçevesinde bugün mahkemeye çıkarılan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile emekli Tümamiral İlker Güven, Durmuşali Kozoğlu serbest bırakıldı.


Kemal Aydın, Neriman Aydın ve Osman Gürbüz ise tutuklandı.


Bu arada mahkeme, serbest bırakılan Mustafa Balbay, İlker Güven ve Neriman Aydın'a yurt dışına çıkış yasağı getirdi.


Balbay içeride ne hissetti?


Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay çıkışta arabasına binmedi. Gazeteci arkadaşlarının yanına yürüyerek onlara kısa bir açıklama yaptı. Konuşmasından heyecanlı olduğu anlaşılıyordu. "Ben Uğur Mumcu'nin köşesinde yazıyorum. Onlar terörden öldü. Ben terör zanlısıyım. Terör beni yaraladı" diye konuştu.


400 SAYFA KİTAP OKUDUM


İçerideyken, okurlarımı dinleyenelerimi ve izleyenlerimi çok özledim ama canım sıkkın değildi. 400 sayfa kitap okudum. Polis arkadaşlar bana kitap getirdiler


HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ ORTAK PAYDAMIZ


Yargı makamı önüne gelen her şeyi ciddiyetle izliyor. İçeride gazeteleri çok az izledim ancak hukukun üstünlüğü hepimizin ortak paydası


HAYAT BANA İYİ DAVRANMADI


Gazeteci haberin konusu olmamalı ama hayat bana çok iyi davranmadı. Söylediklerim haber konusu olsun istiyordum ama bazen de yaşadıklarım haber konusu oldu.


TERÖR YARALISIYIM


Mutluyum ama terör yaralıyım... Ahmet Taner Kışlalı gazetede oda komşumdu. Uğur Mumcu'nun köşesinde yazıyorum. Hukukun üstünlüğünü onlardan öğrendim. "Nereden gelirse gelsin terörün hepsi kötüdür" diye Uğur Mumcu'dan öğrendim. Onlar terörden öldü ama ben terör zanlısı oldum. Terör beni yaraladı. İçimdeki yara bu.


BAŞKA HİÇBİR ÜLKEDE YAŞAMAK İSTEMİYORUM


Gazeteci kimliğimle girdim, gazeteci kimliğimle çıkıyorum ve bu ülke için hiçbir yerde yaşamak istemeyen bir gazeteci olarak hepinizi selamlıyorum.


EĞER YETİŞİRSE YARINA YAZACAĞIM


Şimdi gazeteye gidiyorum. Eğer yetişebilirse okuyucularım yarın yazımı okuyabilirler... . 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler