YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay ve Özkan'a men cezası
Balbay ve Özkan'a men cezası
19 Eylül 2012 10:44
Silivri’deki İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Ergenekon davasının dünkü 232. duruşmasında Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmada tanık dinlenileceğini belirterek, sanıklara söz vermedi.

Aralarında Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’ın da bulunduğu sanıklar kendilerine söz verilmesi konusunda ısrar etti.
Başkan Özese de “Duruşma düzenini aksatıyorsunuz. Salondan çıkartmak zorunda kalacağım” diye uyararak, sanıkların oturmasını istedi. Sanıklar, mahkemenin yeni bir uygulama başlattığını, bununla ilgili konuşmak istediklerini belirtirken, Özkan konuşmak için ısrar edince salondan dışarı çıkarıldı. Özese, duruşma sırasında sanıklar ile dışarıdaki kişiler arasında herhangi bir şey alınıp verilmesinin yasak olduğunu söylerken, kendilerine söz verilmeyen sanıklar da salonu terk etti. Mahkeme, Balbay, Özkan ve Erkan Önsel ile Oktay Yıldırım’ı, “duruşma düzen ve disiplinini bozan davranışları” nedeniyle 16 celse duruşmalardan men etti. Doğu Perinçek’in de tanık ifadesi sırasında savcıya yönelik hakaret içeren sözlerinin, duruşma düzenini bozduğu, yargılamayı geciktirdiği, yargılama güvenliğini tehlikeye düşürdüğü ve bunu alışkanlık haline getirdiği belirtilerek, esas hakkındaki son savunması alınana kadar duruşmalara katılması yasaklandı. Balbay, “Eğer bir karar verdilerse kessinler cezayı, kırsınlar kalemi” dedi.

Oylarınıza sahip çıkın
Bu arada tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Balbay ile Balyoz davasından tutuklu MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, TBMM’nin 1 Ekim’de yeni yasama yılına girmesi nedeniyle ortak bir açıklama yaparak “milli iradeye saygı” çağrısında bulundu. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler