YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay TBMM'de ilk basın toplantısını düzenledi
Balbay TBMM'de ilk basın toplantısını düzenledi
12 Aralık 2013 19:29
TBMM'de ilk basın toplantısını düzenleyen CHP İzmir Milletvekili Balbay "Temel yargılama sorunlarının çözümü için sadece kendim için değil hukuk arayan herkese merhem olabilecek yöntemler için çaba harcayacağım" dedi.

Ergenekon Davasında tutuklu olarak yargılanan Mustafa Balbay, tahliyesinin ve yemin etmesinin ardından TBMM'de ilk basın toplantısını düzenledi.

Basın toplantısı salonundaki gazetecileri "meslektaşlarım" diyerek selamlayan Balbay, birinci kimliğinin gazetecilik olduğunu ve kalemi elinden bırakmayacağını söyledi.

"Siyaseti sevdim, herşeye rağmen. Severek yapacağım. Bundan sonra da öncelikle siyaseti iyi yapmak için çaba harcayacağım" diyen Balbay, muhalefetteki bir siyasetçinin görevinin iktidarın bazen canını sıkmak, bazen de elini sıkmak olduğunu belirtti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile bir saate yaklaşan bir görüşme yaptığını bildiren Balbay, Çiçek'e Türkiye'deki yargılama sorunlarını anlattığını, Çiçek'in de kendisine ağırlık olarak tutuklu milletvekillerinin durumları olmak üzere temel yargı sorunlarının çözümü için gösterdiği çabaları aktardığını ifade etti.

"Yanlış kapıdan yanlış yere girilir"

Bir milletvekillerinin yapabileceklerinin sınırlı olduğuna işaret eden Balbay, şöyle devam etti:

"Ben çıktığım gün sizlerle paylaştığım gibi temel yargılama sorunlarının çözümü için ne yapabilirsem, sadece kendim için değil, hukuk arayan herkese merhem olabilecek yöntemler için çaba harcayacağım. Bu bağlamda bugün bütün gazeteleri okudum. Bazı meslektaşlarımızın, 'Balbay'ın yargılanma sürecinin devam ettiği. Tekrar cezaevine dönebileceği' haberleri haberdir. Ama bence en az bunun kadar önemli olan haber, bu yargılamaların nereden dönebileceğidir. Bunu da değerlendirmenizi diliyorum."  

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler