YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay: Biz buradayız, Savcı Zekeriya Öz nerede?
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Yargıtay'ın Ergenekon Davasını değerlendirdi. Balbay, "Bu davanın savcısı Zekeriya Öz kanun kaçağı, bizler ise ülkemizin mücadelesi için yerimizdeyiz" dedi.
Balbay: Biz buradayız, Savcı Zekeriya Öz nerede?
21 Nisan 2016 / 20:13 Güncelleme: 22 Nisan 2016 / 09:29

Kanal A’da Tuğba Dalkılıçın'ın sunduğu ‘İşte Haber' programına bağlanan Mustafa Balbay,  "Hukuksuzluğun tavan yaptığı, hukukla işkence gördüğümüz bir dönemdi. Aslında özet şu: Bu davanın savcısı Zekeriya Öz kanun kaçağı, bizler ise ülkemizin mücadelesi için yerimizdeyiz."

Hukuksuzluk tavan yapmıştı

Bizi, Ergenekon terör örgütüne üye olmakla ve yüzlerce gizli belgeleri bulundurmakla suçlamışlardı. Bu davalarda sadece kişiler değil aileler de tutuklandı. 5 yıla yakın tutukluluktan sonra özgürlüğe kavuştuk fakat bu süreçte 7 kişi yaşamını yitirdi. Yakınlarımızı kaybettik. Çok zor günler geçirdik...Hukuksuzluğun tavan yaptığı, hukukla işkence gördüğümüz bir dönemdi.

Biz buradayız, Savcı Zekeriya Öz nerede?

Karmaşık birbiriyle alakası olmayan 23 iddianeme bir dosyada birleştirildi ve bana başka bir suç yine yüklediler. Hukuksuzluğun olduğuna dair yetkililere 1000'den fazla dilekçe verdik fakat kimseden cevap gelmedi. Aslında özet şu: Bu davanın savcısı Zekeriya Öz kanun kaçağı, bizler ise ülkemizin mücadelesi için yerimizdeyiz. 

Karşı dava açacak mı?

Avukatlarımla görüşüp karşı dava için harekete geçebilrim. 5 yıla yakın geçen bir zaman kaybı  ve yaşanan acılar var. Bu kumpasın içindeki kişilerin adilce yargılanmasını ve hesap vermesini istiyorum. Yargıtay böyle bir örgütün olmadığını resmen ilan etti.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // Bedri
Siz yatın kalkin yeyin için Tayyip beye dua edin...
21 Nisan 2016 20:30
 // Fatıma
Canım zek savcının yerini en iyi kılıçdaroğlu bilir sen cevabı yanlış yerde arıyorsun yada gostermelik soruyorsun sol tarafındaki bayrağa iyi bak çünkü nerede olduğunu sordugun savcıyla chp liler 3seçimdir aynı bayrağın altında toplanıyor senin haberin yokmu :-) :-) :-)...
21 Nisan 2016 19:00
 // Ömer
... her şeyi geç birbirinizden farkınız nedir?...
21 Nisan 2016 18:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler