YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakın ne demek istemiş?
Dün Zonguldak mitingindeki tamamlanmamış sözleri tartışma konusu oldu CHP liderinin. Başbakan Erdoğan dava açtı, Suat Kılıç Kılçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi bu sözler yüüznden. Kılıçdaroğlu'ndan ise o sözlere açıklama bugün geldi
Bakın ne demek istemiş?
26 Nisan 2011 / 15:14 Güncelleme: 26 Nisan 2011 / 15:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak mitingindeki konuşması sırasında devamını getirmediği cümleyle ilgili, ''(Ayağını denk alsın) diye bir şey söyleyecektim. Sonra onun biraz doğru olmadığını düşündüm ve söylemedim'' dedi.

Konya'ya gelen Kılıçdaroğlu, Ereğli ilçesindeki esnaf ziyaretinin ardından Karapınar ilçesine geçti.

Burada Karapınar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının Zonguldak mitingindeki konuşmasıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, mitingdeki sözleriyle ilgili birçok medya organında çeşitli yazılar yazıldığını hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

''Bu medya organının durumunu biliyoruz. Yandaş medyayla merkez medya farklı. Biz farklı bir şey amaçlamıştık. Doğrusu o değil. Konuşma sırasında 'Ayağını denk alsın' diye bir şey söyleyecektim. Sonra onun biraz doğru olmadığını düşündüm ve söylemedim. İşin özeti bu, doğrusu da bu.

Yoksa almışlar başka türlü yorumlar yapıyorlar. O yorumları yapanlar gazeteci değildir. En azından bir gazeteci sorar, 'Sen bunu nasıl söyledin, niye söyledin' diye. Sormadan kendi kafasına göre, iktidarın hoşuna gidecek şekilde haber ve yorum yapıyor. Bunlar doğru değil.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler