YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakım çalışmaları ne zaman bitecek?
Bakım çalışmaları ne zaman bitecek?
27 Temmuz 2012 13:57
Bakım çalışmaları 30 Ağustos'a kadar bitecek
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde 17 Eylül'de bitirilmesi öngörülen bakım-onarım çalışmalarının 30 Ağustos'a kadar tamamlanacağını belirtti.

Binali Yıldırım, FSM Köprüsü Hisarüstü şantiyesinde köprü bakım ve onarımında görev alan işçilerin iftar yemeğine katıldı. İftar sonrası, FSM Köprüsü çalışmalarına ilişkin son gelişmelerle ilgili basına açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 8 şeritten 4 tanesindeki çalışmalar yarın öğlene kadar tamamlanacak ve o şerit trafiğe açılacak. Böylece güney kısımda bulunan şeritlerin tamamı bitmiş olacak. Ardından kuzey tarafında çalışmalar başlayacak." dedi.

Sürecin bundan sonra hızlanacağını ifade eden Yıldırım, 17 Eylül'de bitirilmesi öngörülen çalışmaların, özveri gösterilerek 30 Ağustos'a kadar tamamlanacağını anlattı. Şu ifadeleri kullandı: "Kolay bir iş değil. İddialı bir hedef. İnşallah mahcup olmayız. Hava ve iklim şartları da bizden yana olursa sözümüzü yerine getirmiş olacağız. İstanbulluların yaşadığı çilenin daha fazla sürmemesi, bir an önce bitmesi için arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösteriyor.''

Bakan Yıldırım, köprüde iki şeritte çalışma varken 3 şeridin kapatılmasının teknik bir gerekçeye dayandığını anlattı. Türkiye'nin dört bir tarafında 4 bine yakın şantiyede çalışmaların devam ettiğini söyledi: "Ancak doğal olarak bu çalışmalardan en fazla kamuoyunu ilgilendiren FSM'deki çalışmadır (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler