YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan yalanlama
Bakanlıktan yalanlama
06 Mart 2012 14:05
Adalet Bakanlığı, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi ile ilgili iddialar üzerine açıklama yaptı.

ANKARA (A.A) - 06.03.2012 - Adalet Bakanlığı, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yetişkin tutuklu ve hükümlü bulunmadığı belirtilerek, terör olaylarından tutuklanan çocukların yetişkinlerin bulunduğu bölümlere konulduğu iddiasının doğru olmadığı bildirildi.

Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, bugünkü Özgür Gündem ve Evrensel gazetelerinde yayınlanan ''İkinci Pozantı yaratılıyor'' başlıklı haberlerde, Pozantı'daki uygulamanın bir benzerinin Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevinde denenmek istendiği, çocukların, yetişkinlerin koğuşlarına konulmaya çalışıldığı iddialarına yer verildiği anımsatıldı.

Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, 12-18 yaş aralığında olan çocuk tutuklu ve hükümlüler barındırıldığı vurgulanan açıklamada, ''Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yetişkin tutuklu ve hükümlüler bulunmamaktadır. Terör olaylarından tutuklanan çocukların, yetişkinlerin bulunduğu bölümlere konulduğu iddiası doğru değildir'' denildi.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler