YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan soruşturma izni
Adalet Bakanlığı, Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma açılmasına izin verdi.
Bakanlıktan soruşturma izni
03 Kasım 2011 / 18:15 Güncelleme: 03 Kasım 2011 / 18:20

Adalet Bakanlığı, ''Balyoz Planı'' davasına bakan mahkeme heyetinin suç duyurusu üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığının talebini değerlendirerek, Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma açılması izni verdi.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, ''Balyoz Planı'' davasında tutuklu sanıklardan Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu bir kısım sanıkların avukatı Hüseyin Ersöz'ün, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda 18 Mart 2011'deki duruşma sırasında mahkeme başkanı ve üyelerini hedef gösterdiği gerekçesiyle Ersöz hakkında işlem yapılması için hakimlerin suç duyurusu talebini inceledi.

Başsavcılık, bu kapsamda avukat Ersöz hakkında 1136 sayılı Avukatlık Kanununun 58\1. maddesi gereğince soruşturma izni verilmesi için Adalet Bakanlığına yazı yazdı.

Talebi inceleyen Adalet Bakanlığı, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına, suç duyurusunda yer alan iddiaların araştırılması için avukat Hüseyin Ersöz hakkında soruşturma açılması izni verdi.

Avukat Ersöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, soruşturma kapsamında ifade vereceğini söyledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler