YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan bombacı teröristlerin başına rekor ödül
Bakanlıktan bombacı teröristlerin başına rekor ödül
30 Mart 2016 11:36
İçişleri Bakanlığı, arananlar listesine eklediği bombacı iki IŞİD militanının başı için 1 milyon 500 bin TL para ödülü vereceği öne sürüldü.

Hürriyet'in haberine göre; İçişleri Bakanlığı, İstanbul Taksim'de 13 Mart günü 4 kişinin öldüğü bombalı saldırı sonrası eylem hazırlığında oldukları belirtilen IŞİD militanları Savaş Yıldız ve Hacı Ali Durmaz'ı “aranan terörist” sitesine ekledi.

Savaş Yıldız ve Hacı Ali Durmaz'ın ismi İçişleri Bakanlığı'nın "terorarananlar.pol.tr uzantılı “aranan terörist” sitesine girdi.

Bakanlık, “aranan terörist” sitesinde 1997 doğumlu ve Gaziantep nüfusuna kayıtlı Hacı Ali Durmaz ile 1983 Adana doğumlu Yıldız'ın isimlerini “mavi” listeye ekledi. Durmaz,HDP'nin Mersin ve Adana il teşkilatlarına yönelik bombalı saldırının failiydi.

Mavi listede aranan militanların yakalanmasına yardımcı olanlara 1 milyon 500 bin TL para ödülü veriliyor.

14 KİŞİYE YAKALAMA  

Ankara'da 102 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba eylemine ilişkin soruşturmada savcılık, IŞİD'in ‘Gaziantep emiri' olduğu ileri sürülen Yunus Durmaz ile bağlantılı 14 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı. 10 Ekim 2015'te IŞİD'in tren garı önünde düzenlediği saldırıyla ilgili soruşturmada ilk etapta 4 kişi tutuklanırken savcılık, 14 kişi hakkında arama kararı çıkartmıştı. Bunlardan Halil İbrahim Durgun, Gaziantep'teki evine operasyonda üzerindeki bombaları patlatmıştı. Daha sonra soruşturmaya 14 ismin daha eklenmesiyle şüpheli sayısı 27 oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler