YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan 'beş yıldızlı' skandala soruşturma!
MİT TIR'ları ihaneti nedeniyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun fıtık ameliyatı için apar topar hastaneye yatırılmasının ardından çıkan haberler sonrası Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı.
Bakanlıktan 'beş yıldızlı' skandala soruşturma!
19 Ekim 2017 / 12:53 Güncelleme: 19 Ekim 2017 / 13:05

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapse çarptırıldıktan sonra konulduğu Maltepe Cezaevi'nden kasık fıtığı ameliyatı için sevk edildiği Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gördüğü VIP hizmetle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

GÖREVİ DEĞİLKEN SEFERBER OLMUŞ 

Anayasa Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulunulduğu gün getirildiği hastanede Berberoğlu'na VIP hizmeti sunulmasını organize eden doktorun, Prof. Dr. İsmail Hakkı Cinel olduğu ortaya çıktı. Cinel, acil olmamasına rağmen kasık fıtığı ameliyatı geçiren Berberoğlu'nu diğer tutuklu ve hükümlülerden farklı olarak VIP odaya aldı.

Görevi olmadığı halde CHP'li vekil Enis Berberoğlu'yla bizzat ilgilenen Cinel, başka hiçbir doktoru yanına bile sokmadı. Skandal ağırlamanın ortaya çıkması Türkiye'nin gündemine oturdu. Olası tahliyeye kadar hapishane yerine süit hastane odasında keyif çatmayı planlayan Enis Berberoğlu'nun planı bozuldu. Bunun üzerine Berberoğlu, apar topar taburcu edilerek Maltepe Cezaevi'ne geri götürüldü.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI 

Hastane yönetimi büyük ses getiren haberin ardından sessizliğe büründü. Ancak Sağlık Bakanlığı üstü örtülmeye çalışılan 'Beş yıldızlı skandala' kayıtsız kalmadı. CHP'li vekil Berberoğlu'nu tahliye edilene kadar otel konforundaki VIP odada ağırlayan Prof. Dr. İsmail Hakkı Cinel ile diğer doktorlar hakkında soruşturma başlattı.

CASUSLUKTAN CEZALANDIRILMIŞTI

Berberoğlu, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini FETÖ'nün medya tetikçisi Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verip ihanete ortak olduğu için yargılandığı davada, "Devletin gizli kalması gereken belgelerini askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Berberoğlu hakkında kararı bozmuş, ancak tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Berberoğlu'nun avukatları ise geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, müvekkillerinin tahliyesini istemişlerdi.

.

ameliyat
 // günay
Hakikaten degil şakacıktan ameliyat olmuş Enis bey milletvekili suçu sabit oluncaya kadar masum gereken ameliyat gerektigi gibi yapılmış...
19 Ekim 2017 20:37
 // İsmail
O doktor müsvetteleri derhal görevden atılmalı, yardım ve yaltaklık edenler dahi......
19 Ekim 2017 20:11
HAKKATEN AMELİYAT MI OLMUŞ.
 // hursit dilaver
işinize karışmak gibi olmasın tabi. büyüklerimiz bu işi daha iyi bilir. bizim gibi cehl-i mürekkeplerle işi olmaz da,gıcıklık edeyim dedim. acil olmadığı halde fıtık ameliyatı yapılmış.GÜZEL DE AMELİYET YAPILDIĞINI TESBİT ETTİNİZ Mİ AF BUYRUN YANİ..acil değlse niye insan bıçak altına yatar. yani hakkaten ameliyet olmuş mu. ameliyat yerine bakın anlarsınız..YANİ AFBUYRUN DA BİR KONTROL EDİN DE ADAMIN HAKKINI YEMEYİN. biz 28 şubatta rapor alan bir lise hocasının evine ekip gönderilip hasta mı,yatakta mı,namazda mı olduğu tesbit edilmişti de rapor veren DOKTOR ATILMIŞTI.. unutmayın emi beyler.daha o günlerde okulunda polisten kaçan kızımızın kamyon altında kalan bacağının hesabı ne oldu....
19 Ekim 2017 Perşembe 15:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler