YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık soruşturma başlattı
Bakanlık soruşturma başlattı
03 Temmuz 2012 17:09
İçişleri Bakanlığı'nın, kent girişine konulan Türkçe, Kürtçe ve İbranice yazılı tabelalar için Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş hakkında soruşturma açtığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı'nca, Sur Belediyesi meclis kararıyla yaklaşık 1,5 yıl önce Diyarbakır-Silvan karayolunun 14. kilometresine konulan Türkçe, Kürtçe ve İbranice yazılı ''Şehrimize hoş geldiniz'' tabelası için Belediye Başkanı Demirbaş hakkında soruşturma açıldı.

Soruşturma kapsamında belediyeye gönderilen yazıda, ''Belediyeniz tarafından Diyarbakır-Silvan karayolunun 14. kilometresinde bulunan yere üzerinde Türkçe, Kürtçe ve İbranice, 'Şehrimize hoş geldiniz' yazısı olan levhanın konulduğu ve bu suretle ilgili yasalara aykırı davranıldığı'' belirtilerek, Demirbaş'tan yazılı savunma istendi.

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, İçişleri Bakanlığı'nca tabelalar konusunda soruşturma açıldığını belirterek, ''Ayrıca, iş yerine Türkçe'nin dışında başka isimli tabela asan esnafa ruhsat ve işlemlerde yüzde 50 indirimi getiren meclis kararı hakkında da soruşturma açıldı. Açılan soruşturma kapsamında ifademi yazılı olarak bugün verdim'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler