YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık önünde silahlı kavga
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın önünde silahlı kavga.
Bakanlık önünde silahlı kavga
15 Ekim 2011 / 23:19 Güncelleme: 15 Ekim 2011 / 23:25

Ankara Emek'te İnönü Bulvarı'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hemen önünde, kimliği henüz belirlenemeyen, kendisinin polis olduğunu iddia eden şahıs, kavga ettiği A. Ş.'yi (24) silahıyla dizinden vurdu. Silahlı saldırgan, Bakanlıklar olarak da bilinen semtin tam ortasında, olay yerinden uzaklaştı.

Bakanlıklar semti olarak adlandırılan Emek'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hemen önünde, Turizm ve Ulaştırma Bakanlıklarının yakınında iki kişi arasında yaşanan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen 06 FJB 06 plakalı aracın sürücüsü ile aynı yönde seyir halinde olan A. Ş., trafikte birbirlerine yol vermeme tartışmasına başladı. İnönü Bulvarı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın önüne gelen iki aracın sürücüsü, araçlarından inerek kavgaya tutuştu. Daha sonra kendisini polis olarak tanıtan şahıs, belinden çıkardığı silahıyla A. Ş.'yi dizinden vurarak kaçtı. Yerde acılar içinde kıvranan A.Ş.'nin yanında baldızının da olduğu fakat silah sıkılmasının ardından, korkarak olay yerinden ayrıldığı öğrenildi. Olay yerine gelen polis, yaralamanın nasıl olduğunu anlamaya çalıştı.

Acılar içinde polislerin sorularını yanıtlamaya çalışan A.Ş, "Şahıs araçla önüme geçti. 'Nasıl gidiyorsun' dediğimde tartışmaya başladık. Daha sonra araçlarımızı çektik ve buraya geldik. Kendisinin polis olduğunu söyledi ve çıkardığı silahla beni vurdu. Kendisini tanımıyorum." dedi. A.Ş. daha sonra abisini arayarak vurulduğunu söyledi. Olay yerine gelen ambulansa bindirilen yaralı A.Ş., Numune Hastanesi'ne götürüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hemen önünde ve birçok bakanlığın hemen yakınında yaşanan bu silahlı kavgaya şaşıran ve tedirgin olduğu gözlenen polis ekipleri, olay yerinde kurşun kovanı aradı. Bir tane kurşunun sıkıldığını bildiren polis, silahtan çıkan kovanı da olay yerinde buldu. Polis, olayla ilgili inceleme başlatırken, kaçan şahsın bulunması için de Ankara ekiplerine anons geçti. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler