YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlığa ait uçak İsrail'e gitti
Bakanlığa ait uçak İsrail'e gitti
01 Haziran 2010 11:46
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırması sonucu yaralanan Türk vatandaşlarıın yurda dönmesi için Sağlık Bakanlığı İsrail'e uçak gönderdi.

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısı sonucu yaralananların Türkiye'ye getirilmesi için Sağlık Bakanlığından da bir ambulans uçak saat 11.30'da İsrail'e hareket etti.

Alınan bilgiye göre, saat 10.30'da hareket etmesi öngörülen uçağın, ''İsrail havaalanındaki yoğunluk'' nedeniyle saat 11.30'da kalkabildiği öğrenildi.

Sağlık Bakanlığının ambulans uçağının Hayfa'ya gideceği ve buradaki 2'si yoğun bakımdaki 4 yaralıyı Türkiye'ye getireceği bildirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında sağlanan koordinasyon sonucu 20 vatandaşın Türkiye'ye getirilmesi için görevlendirilen Genelkurmay Başkanlığı'na ait 2 uçağın saat 08.50'de İsrail'e hareket ettiğini açıklamıştı.

İsrail'e giden uçakların saat 14.00 civarında Ankara'da olmasının beklendiği açıklandı. Yaralıların Ankara'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınacağı, gerekli durumda yaralıların diğer hastanelere de sevk edilebileceği bildirildi.

Bu arada, Sağlık Bakanlığı, İsrail'e yaralıları almak üzere giden 3 uçağın her birinde, biri anestezi uzmanı, biri hekim, ikisi yardımcı sağlık personeli olmak üzere 4'er sağlık ekibi bulunuyor.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler