YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanların tercihi YHT oldu
Bakanların tercihi YHT oldu
18 Aralık 2011 23:50
Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AB Bakanı Eğemen Bağış, Konya'dan YHT ile Ankara'ya geldi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Reform İzleme Grubu'nun (RİG) Konya'daki toplantısının ardından Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Ankara'ya geldi.

Konya'da düzenlenen toplantıya katılan Ergin ile Bağış, Ankara'ya dönmek için Yüksek Hızlı Treni tercih etti. 1 saat 35 dakika süren yolculuğun ardından iki bakanı, Ankara Garı'nda TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve öteki ilgililer karşıladı.

Egemen Bağış, gazetecilerin sorusu üzerine, yolculuğun çok iyi geçtiğini belirterek, ''Daha önce Yüksek Hızlı Tren ile bir kez de Eskişehir'e gitmiştim. Bundan sonra hızlı tren olan her yere tren ile gitmek istiyorum'' dedi.

İstanbul'a da hızlı tren seferlerinin bir an önce başlamasını isteyen Bağış, ''Havaalanına gidip gelirken, uçaklarda, rötarda zaman kaybetmek istemiyorum. 3 saatte İstanbul'dan Ankara'ya gidip gelmeyi hasretle bekliyorum'' diye konuştu.

Sadullah Ergin ise yolculuktan memnun kaldığını söyledi. Bugün ilk kez hızlı trenle yolculuk yaptığını söyleyen Ergin, ''İnşallah Türkiye'nin dört bir köşesine benzer seferler başlar. Bu ülke, bu millet bunu hak ediyor'' dedi.

TCDD Genel Müdürü Karaman da iki bakanı Yüksek Hızlı Tren'de ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler