YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar Kurulu toplantısında Erdoğan'ın yanı başında dikkat çeken detay
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki tarihi Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı başındaki not defteri ve kitaplar göze çarptı.
Bakanlar Kurulu toplantısında Erdoğan'ın yanı başında dikkat çeken detay
19 Ocak 2015 / 20:00 Güncelleme: 19 Ocak 2015 / 19:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kırmızı defteri", Ankara siyasi kulislerinde efsane gibidir..

Başbakanlığı döneminde, Ankara kulislerinde bakanların, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin adeta "korkulu rüyası" olarak konuşulurdu o defter.

Saray'da bir ilk

Kulislerdeki hikayesi şöyle;

Erdoğan, Başbakanlığı döneminde sürekli kırmızı bir deftere, günlük programını, o programlarda konuşulanları, yapılacak işleri, o işlerin bitiş tarihlerini, kısacası işiyle ilgili her şeyi not alırdı.

Daha sonra, eğer bir konuda Bakanlarla, kurum yöneticileri ile bir anlaşmazlık çıktığında, hemen o deftere, anlaşmazlık konusu hakkında ne yazdığına bakar, ona göre kararını verirdi.

Bakanların, hangi işlerin, mesela bir köprünün ,otoyolun, ne zaman biteceğini söylediğini o deftere yazar, günü geldiğinde de o işin bitip bitmediğini, bizzat o bakan/kurum yöneticisi ile yeniden konuşurdu.

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde "efsane" olan okırmızı defter, Cumhurbaşkanlığı döneminde de ortaya çıkıp çıkmayacağı son dönemde Ankara kulislerinde en çok konuşulan konuydu.

O defter mi bilinmez...

Ancak bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ın Başkanlık ettiği toplantıda küçücük bir ayrıntı dikkat çekti;

Toplantıda, Erdoğan'ın hemen yanında, uzanabileceği yerdeki bir sehpanın üzerinde, yine kırmızı kaplı bir defter duruyordu...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler