YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar Kurulu sonrası 'Rusya' açıklaması
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası 'Rusya kriziyle' ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, düşürülen Rus uçağıyla ilgili de "Türkiye Cumhuriyeti kendi sınırlarını koruyacak güce sahiptir. Keşke böyle bir ihlal olmasaydı" dedi.
Bakanlar Kurulu sonrası 'Rusya' açıklaması
27 Kasım 2015 / 21:43 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 21:45

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;

"RUSYA'NIN İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR"

Bu uçak düşürüldüğü anda milleti bilinmeyen bir uçak, bir çok ikaz edilmiştir. Genelkurmay Başkanı toplantıya katılarak bizlere ses kayıtlarını da dinletti. Daha önce ilan edilen angajman kuralları çerçevesinde bu ikazlar yapılmıştır. İkaz yapılmadığına dair Rusya'nın iddiaları gerçek dışıdır. 

RUSYA DAHA ÖNCE DE UYARILDI

Rusya ihlaller sonrası daha önce bütün askeri ve siyasi kanallardan uyarılmıştır. Bu uyarma bir kere değil çok kez tekrarlanmıştır.

"KANALLARIN AÇIK TUTULMASINI İSTERİZ"

Türkiye Cumhuriyeti kendi sınırlarını koruyacak güce ve imkana sahiptir. Keşke böyle bir ihlal olmasaydı. Biz Türkiye ve Rusya olarak iki komşu ülke olarak birbiriyle dostane ilişkiler geliştirmiş ülkeleriz. Bu krizin çözülebilmesi için askeri ve siyasi kanalların açık tutulmasını isteriz. Böylesine bir olay dolayısıyla Rusya'nın Türkiye ile ilişkililerini hepten gözden çıkaracağını asla tahmin etmiyoruz. Aynı şekilde Türkiye tarafı için de, bizim için de bu olay dolayısıyla Rusya'yı gözden çıkarmamızın mümkün olmadığını çok açıklığı, çıplaklığı ile ifade ediyoruz."

"RUS UÇAĞI OLDUĞUNU BİLSEYDİK..."

Eğer Rus uçağı olduğu bilinseydi böyle bir olay vuku bulmazdı. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler