YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar Kurulu sonrası Bozdağ açıkladı! Riskler alınacak
Başbakan Yarcımcısı Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bozdağ, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, "Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir." diye konuştu.
Bakanlar Kurulu sonrası Bozdağ açıkladı! Riskler alınacak
17 Ocak 2018 / 21:50 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 22:54

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplatısı 1 saat sürdü.

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı.

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"19 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere olağanüstü halin 3 ay daha uzatılmasını benimsemiş. Bu konuda hazırlanan tezkere, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanılığına gönderilmiştir."

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun yapacağı görüşmeler neticesi, vereceği kabul kararı üzerine olağanüstü hal 3 ay daha uzatılmış olacaktır.

Bozdağ, ABD'nin Suriye'de 'Sınır Güvenliği Gücü' kurma planına ilişkin, "Türk milleti ve Türkiye devletinin bekası söz konusu olduğu zaman, riskleri ortadan kaldırmak, tehditleri yok etmek gerektiğinde bunları tereddütsüz yapacaktır ve yapıyor da." ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE SABRININ SON NOKTASINA GELMİŞTİR"

ABD'nin YPG'ye yaptığı silah yardımlarına konusuna değinen Bozdağ, "Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir. Atılması gereken adımlar neyse Türkiye bunları atmakta kararlıdır. Türkiye'nin, Türk milletinin ve Türkiye Devleti'nin bekası için atması gereken adımları atmak için kimseden icazet almaya ihtiyacı yoktur." dedi.

"ABD DESTEĞİNİ DERHAL SONLANDIRMALI"

ABD yönetiminin Suriye'deki gelişmelerle ilgili söyledikleri ve arazi yaptıkları arasında çok büyük bir çelişki olduğunun altını çizen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Tekrar çağrıda bulunuyoruz, PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'ye verilen silahların toplanması, onların elinden alınması önemli. PYD/YPG'ye ABD'nin verdiği desteği derhal sonlandırması son derece önemlidir. Bölgede terör koridoru oluşturma çabalarından vazgeçilmesi ve terörist bir ordu oluşturulması gayretlerine destek verilmemesi gerekir."

UYUM YASALARI

Yasalar hızlı bir şekilde parlamentoya gönderilecektir. CHP anamuhalefet partimiz. İktidar alternatifidir. CHP bir il başkanı seçti. CHP gibi Türkiyenin en köklü partisinin İstanbul gibi Türkiyenin en büyük ilinin il başkanlığını milli ve manevi değerlerle kavgası olan ecdadımıza iftira eden sokak eylemcisi, marjinal zihniyete sahip birisinin seçilmiş olması gerçekten çok manidardır. Üzüntü verici bir durumdur. CHP bu tutumuyla marjinal bir zihniyetin yanında saf tutmuştur. CHP Türkiyeyi yönetmeye talipse bu devlete seri katil diyen birisini partisinde il başkanı yapamaz. Yapanda Türkiyeyi yönetemez.

Türkiye de buna iktidar vermez. CHP gittikçe marjinalleşmektedir bundan rahatsızız. Bunun cevabını halk verecektir. Vatandaşlarımız vakti geldiğinde devlete seri katil diyen ecdadımıza iftira eden kadınlarada hakaret eden birisini terör örgütlerine müzahir olan birisini il başkanı yapmanın bedelini elbet ödeyecektir. Bu yanlış hesabın bedeli sandıkta görülecektir. Türkiyede ilk defa CHP için söylüyorum böyle bir il başkanı oldu. 

 

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler