YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar da harekete geçti
Bakanlar da harekete geçti
02 Kasım 2010 08:16
"Az demişiz" başlıklı yazısında kabine üyelerine "analarını da satarlar"ifadesini kullanan Oktay Ekşi'ye Başbakan Erdoğan 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Diğer bakanlar da Ekşi'ye dava açmak için harekete geçti.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Hürriyet'teki 'Az demişiz' başlıklı köşe yazısında kabine üyelerine 'analarını da satarlar' hakaretinde bulunan Oktay Ekşi hakkında yargıya başvurdu.

Kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu belirten Erdoğan, Ekşi ve Hürriyet Gazetesi aleyhinde 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Ekşi'nin yazısında "Erdoğan'ın şahsiyet haklarına tecavüz niteliğinde; şeref, haysiyet ve onuruna yönelik tahkir ve tezyif edici isnat ve ithamlara, fevkalade ağır, katlanılması ve tahammülü gayri kabil hakaretlere yer verildiği" kaydedildi.

Bakanlar da dava açmak için harekete geçti. Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun açılışına katılmak üzere Denizli'nin Çivril ilçesine gelen kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, bütün bakanların yargıya başvuracağını söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ise Ekşi'ye, "O ifade, akıl sağlığı yerinde olan birinin kullanacağı bir ifade değildir." şeklinde tepki gösterdi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler