YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'la ilginç diyalog
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Zonduldak'ta bir vatandaşla sohbeti herkesi güldürdü.
Bakan'la ilginç diyalog
11 Temmuz 2010 / 16:42 Güncelleme: 11 Temmuz 2010 / 16:59

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak ziyaretinde yolunun üzerinde rastladığı bir vatandaş ile sohbet etti. Bakan Yıldırım'ın vatandaşla olan diyalogu, herkesi güldürdü. 

Havayolu ile Zonguldak Havaalanı'na inen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Saltukova ve Filyos beldelerindeki yolları inceledi. Filyos Vadisi'ne yapılacak olan Vadi Projesi için alanı inceleyen Bakan Yıldırım, yol kenarında yayan giden 72 yaşındaki Ahmet Çakar ile karşılaştı. Geçmişte Almanya'da yaşadığını anlatan Ahmet Çakar, Vadi Projesi'nin ne zaman yapılacağını sordu. Sohbet sırasında Ahmet Çakar'ın çakısını gören Bakan Yıldırım, 'Polisler bu çakıyı görünce seni almasınlar' diye espri yaptı. Çakıyı iki parmağının arasına koyan Yıldırım, "Yasaya uygun mu, bakmak lazım' diye konuştu. Bunun üzerine Ahmet Çakar da çakının Alman Ordusu'na ait olduğunu söyledi. 
 
  BAŞBAKAN GÖRMESİN 

Çakıyı Ahmet Çakar'ın cebine koyan Bakan Binali Yıldırım, bu sefer de Ahmet Çakar'ın gömleğinin cebindeki sigarayı gördü. Sigara paketini eline alan Bakan Yıldırım, "Başbakanımız bu sigarayı görmesin. Çünkü o sigarayı yasakladı. Başbakanımıza ileteceğimiz mesajın var mı?' diye sordu. Filyos Vadi Projesi'nin de bir an önce bitmesini isteyen Ahmet Çakar'ın sorusuna Bakan Yıldırım, "Az kaldı bitecek. Bitmesini neden bu kadar çok istiyorsun. Buraya liman yapılırsa senin evin de yıkılacak' dedi. Evinin eski olduğunu dile getiren Çakar ise "Ben de zaten yıkılmasını istiyorum. Evim eskidi. Onun yerine yenisini yapacağım" dedi. Çakar'ın bu sözleri üzerine Bakan Yıldırım ve beraberindekiler kahkaha attı. Yıldırım da buna cevap olarak, "Şimdi anlaşıldı. Liman bahane, ev şahane" dedi. 

Ardından Filyos beldesine gelen Yıldırım'ı çok sayıda vatandaş karşıladı. Bir kıraathaneye giren Bakan Yıldırım'a burada simit ikram edildi. Simidi tüketen Yıldırım, önüne getirilen kaşar peynir ve ekmeği çayla yedi. Filyos Belediyesi'ne gelen Bakan Binali Yıldırım, burada vatandaşlara hitap etti. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler