YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'ın kızak keyfi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Bakan'ın kızak keyfi
11 Mart 2012 / 20:45 Güncelleme: 11 Mart 2012 / 20:50

Gezi ve ziyaretlerde bulunmak üzere dün Erzincan'a gelen Bakan Yıldırım, Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde akrabalarının mezarını ziyaret etti.

Refahiye'de vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yıldırım, ilçenin bölgeleri birbirine bağlayan bir kavşak olma noktasına geleceğini söyledi. Bakan Yıldırım, ''Yatırımlarla Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında yeni bir koridor açmayı amaçlıyoruz'' dedi.

Sivas-Erzincan Hızlı Tren Projesinde, Refahiye'den ayrılacak ikinci bir hattın Malatya üzerinden Güneydoğu illerine bağlanacağını kaydeden Yıldırım, Erzincan'ın karayolu açısından da bir kavşak niteliğine getirileceğini söyledi.

Yıldırım, daha sonra ilçede bazı taziye ziyaretlerinde de bulundu.


-Bakan Yıldırım, kızakla kaydı-


Bakan Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Selman Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ile birlikte Erzincan Belediyesi tarafından Yıldırım Akbulut Kayak Tesislerinde düzenlenen karda mangal pikniği programına katıldı.

Burada vatandaşlarla yemek yiyen ve sohbet eden Yıldırım, daha sonra el yapımı kızakla kayak yaptı. El freni bulunan, direksiyon şeklinde dümeni olan, metal ve ahşap malzeme kullanılarak yapılan kızakla kayan Bakan Yıldırım, gazetecilerin, ''nasıl hissediyorsunuz '' sorusuna, ''Gençliğime, çocukluğuma döndüm. Güzel bir duyguymuş'' yanıtını verdi.

Bakan Yıldırım, Vali Selman Yenigün ile birlikte kar motosikletine de bindi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler