YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan İzmir'e iyi haber
İzmirliler'e iyi haber Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, "İster EXPO olsun ister olmasın, İzmir'i marka şahir haline getireceğiz" dedi...
Bakan'dan  İzmir'e iyi haber
27 Nisan 2012 / 22:08 Güncelleme: 27 Nisan 2012 / 21:55

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ister EXPO olsun, ister olmasın 2023'e kadar İzmir'e 35 eser yapılacağını belirterek, ''İzmir'i marka şehir haline getireceğiz'' dedi.

Bakan Yıldırım, İzmir programı kapsamında, Doğtaş'ın İzmir'deki 6. mağazasının açılışını yaptı.

Açılış töreninde konuşan Yıldırım, sabahtan beri İzmir'de çeşitli etkinliklere katıldığını, işyeri olduğu zaman büyük-küçük demeden her türlü açılışa katıldığını söyledi. Yıldırım, ''Çünkü her yeni işyeri insanımıza aş demek, iş demek, ekonomiye katkı demek'' diye konuştu.

Doğtaş'ın 40 yıllık bir geçmişi olduğunu aktaran Bakan Yıldırım, şirketin son 5 yıldaki büyümesinin belki de 35 yıllık geçmişindeki büyümeden daha fazla olduğunu, bunun ülkedeki istikrar ve güçlü yönetimden kaynaklandığını dile getirdi.

Yıldırım, İzmir'in artık değiştiğini, İzmir'de artık bir şeyler olmaya başladığını, ilklerin şehri olan İzmir'in Ege'nin lokomotifi, Türkiye'nin geleceğinin parlayan yıldızı olduğunu aktardı.

Bakan Yıldırım, ''İzmir artık kaybolan yıllarını telafi etmek için koşar adımlarla ilerliyor. İzmir'e yatırım yapmak için yatırımcılar adeta yarış ediyor. İzmir bunu hak etmiyor mu  Çoktan hak ediyor. İzmir boş tartışmalarla çok zaman kaybetti. İzmir'in 14 yılı gitti'' diye konuştu.

İstanbul'dan sonra İzmir'i Türkiye'nin ikinci marka şehri yapacaklarını kaydeden Yıldırım, İzmir için yapılacak 35 projeden 9'unun başlatıldığını, diğerlerinin de yolda olduğunu söyledi.

Bakan Yıldırım, konuşmasında EXPO 2020 sürecine de değinerek, şu görüşleri dile getirdi:

''EXPO için canla başla çalışıyoruz. Ama EXPO gelmeden İzmir'e hizmetler birer birer geliyor. İster EXPO olsun, ister olmasın 2023'e kadar İzmir'e 35 eseri yapacağız. İzmir'i marka şehir haline getireceğiz. Bir düşünüre sormuşlar, 'servet ayaklarının altında olduğu halde neden bu kadar fakirsin' diye. Verdiği cevap çok ilginç. 'Ona ulaşmak için eğilmek' lazım demiş. İzmir'e eğilmezseniz İzmir'e hizmet etmezseniz İzmir'i ayağa kaldıramazsınız.''

Okunan dualar eşliğinde mağazanın açılışı yapıldıktan sonra Bakan Yıldırım ve beraberindekiler mağazayı gezdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler