YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan İran'a yanıt
Bakan'dan İran'a yanıt
27 Kasım 2011 20:50
Mili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İran'ı 'Türkiye'yi vururuz' tehdidine cevap verdi.

ılmaz, AK Parti Şarkışla İlçe Teşkilatı Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Şarkışla'nın bu toprağa ve bu vatana sevdalı insanlar yurdu olduğunu söyledi. Aşık Veysel gibi ozanlar, Muhsin Yazıcıoğlu gibi liderlerin, bu toprakların yetiştirdiği değerler olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Onları rahmetle anıyorum. Onlar gitti, onlardan hoş bir seda ve adları kaldı'' dedi.


-Fabrika temel atma töreni-


Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikanın temel atma törenine de katılan Bakan Yılmaz, gayelerinin hükümet olarak çalışana, üretene destek vermek, yol açmak, yol göstermek olduğunu belirterek, ''O bakımdan biz bir olursak, birlik olursak inşallah aşamayacağımız hiçbir engel yok. Çevresinde en güçlü devlet Türkiye. Ve dünyada ekonomik kriz olurken öyle IMF'den veya Avrupa'nın birçok bankasından herhangi bir borç almayan da Türkiye. Aksine birçok ülkeye belki borç verebilecek ülke'' diye konuştu.

-Bakan Yılmaz, soruları yanıtladı-


İlçede basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bakan Yılmaz, bir basın mensubunun, ''İran'da bir askeri yetkilinin yaptığı öne sürülen açıklamayla ilgili'' görüşlerini sorması üzerine şöyle konuştu:

''Hiçbir şey söylemiyoruz. Onların siyasi temsilcileri, yetkilileri, bir bu ibare doğru mu, yanlış mı teyit etsinler, onun üzerine bir değerlendirme yaparız. Basından duydunuz bunu. Şimdi basından duyup da biz onun üzerine bir beyanda bulunursak bu sefer de onlar aynen diyecekler ki, Türkiye milli savunma bakanı böyle bir cevap verdi, ne diyecek, onun milli savunma bakanının tekrar bize dönmesi gerekir. Bakanının tekrar bize dönmesi gerekir. Böyle basın üzerinden konuşmak doğru değil. Önce siyasi olarak böyle bir mesaj doğru mudur, değil midir, söylenmiş midir, söylenmemiş midir, bunun teyidini bir alalım, ondan sonra gereken cevap verilir.'' AA

görüş
 // yılmaz işleyen
bizim iranla sorunumuz yok bizim hükümet batıdan aldığı görevi yapıyor iranla suriyeyle uğraşıcağna kıbrızı görelim adamlar yanımızdan petrol çıkartıyolar hani biz büyük devlettik hiksye bunlar büyük devlet büyük askerle olur hepsi ceza evinde çünkü batı öyle istiyor...
27 Kasım 2011 22:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler