YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan flaş açıklama! O mamalar toplatıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "GDO tespit edilen bebek mamaları" ile ilgili, hiçbir şekilde GDO'lu ürüne toleransları olmadığını söyledi.
Bakan'dan flaş açıklama! O mamalar toplatıldı
27 Mayıs 2014 / 18:02 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 18:12

Konya Ticaret Odası-TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki Konya 12.  Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nın  açılışına katılan Eker, ardından Endonezya Tarım Bakanı Dr. Ir Suswono Mma ile  ikili görüşmede bulundu.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularına yanıtlayan Eker, bir  bebek mamasının toplatıldığı yönündeki haberlerle ilgili soru üzerine; Türkiye'de  bebek mamalarında ve insan gıdalarında, insanların tükettiği hiçbir gıdada GDO'ya  hiçbir şekilde izin vermediklerini belirtti.

Bir bebek maması markasında 'GDO' tespit edildiği yönündeki soru üzerine Bakan Eker, şunları söyledi:

''Biz Türkiye'de bebek mamalarında ve insan gıdalarında, insanların tükettiği hiçbir gıdada, GDO'ya hiçbir şekilde izin vermiyoruz. Burada da laboratuvarlarımız, piyasa denetimleri esnasında bir mamada tahıl içerisinde 'var- yok' analizinde, bu milyonda bir de olabilir, çok küçük bir şeyde olabilir. O şu anda ileriki tetkiklerde ortaya çıkar. Ama biz hiçbir şekilde tolere etmiyoruz. Bu tespit edildi ve tespit edilince, ürünün toplatılmasına karar verildi. Savcılığa intikal ettirildi. Bakanlık, ayrıca soruşturma açtı. Bununla ilgili süreç devam ediyor. Biz hiçbir şekilde GDO'lu ürüne toleransımız yok.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler