YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan çocuklara müjde
Bakan'dan çocuklara müjde
13 Temmuz 2010 09:00
Devlet Bakanı Aliye Kavaf, yurtta kalan çocuklar için futbolun ünlü isimlerinin de katılacağı bir futbol şöleni yapılacağını duyurdu.

Devlet Bakanı Aliye Kavaf, yurtlarda kalan çocuklar için yeşil sahaların ünlü isimlerinin futbol şöleni düzenleyeceğini duyurdu

Yurtlarda kalan çocuklara ünlü futbolculardan destek geldi. Meclis’te önceki gün AIHM’in verdiği ‘imam nikahlı eşlerin resmi yasalardan yararlanması’ yönündeki kararı değerlendiren, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, yurtta kalan çocuklarla ilgili büyük bir futbol şöleni yapılacağının müjdesini verdi.Soruları yanıtlayan Bakan, Kavaf, “Önümüzdeki günlerde aralarında Hakan Şükür gibi ünlü futbolcuların da katılımıyla büyük bir futbol şöleni organize ediliyor. Özel şampiyona kapsamında çocuklarımızı rol model aldıkları futbolcularla buluşacak, futbolcular da çocuklara destek olacak. Çocukların enerjilerini bu yaşta spora kanalize etmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu da kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın bir yolu” diye konuştu.

TAŞ ATANLARA ÖZEL GÜVENLİK

Kavaf, Meclis’te yasalaşması beklenen taş atan çocuklarla ilgili düzenlemeyle birlikte yurtlarda birtakım tedbirlerin alınmasının gerektiğini ifade etti. Öneriler doğrultusunda Genel Kurul’da eklemeler yapılabileceğini anlatan Kavaf, “Güvenlik tedbiri uygulanması gereken, kursa gitmek kaydıyla serbest bırakılan çocuklar olacak. Bizde açık kapı sistemi var. Çocuklarımız okula gidiyor, meslek edindirme kurslarına gidiyor. Bunlar farklı kategoride olacağı için güvenlik tedbiri uygulanması lazım. Yasanın içinin yönetmelikle de doldurulması sağlanabilir. Yasa çıktıktn sonra yönetmeliğe atıf yapılacak şeyler belirlenmeli” yorumunu yaptı.
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler