YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakandan binlerce polise müjde
Bakandan binlerce polise müjde
07 Ekim 2015 20:06
İçişleri Bakanı Selami Altınok, polislerin ek göstergelerinin yükseltileceğini ve maaşlarının iyileştirileceğini bildirdi.

Anadolu Ajansı Editör Masası'nın konuğu olan Bakan Altınok, geçici köy korucularına 50 bin kadro tahsis edildiğini belirterek, şu anda fiilen 45 bin kişinin çalıştığını, emeklilik veya başka sebeplerle boşalan 5 bin kadroya alım yapılması için ilana çıktıklarını ifadetti.

KORUCULARIN SOSYAL HAKLARI DÜZELTİLECEK!

Altınok, korucuların sosyal hakları ve maaşlarında bazı düzenlemeler yapılacağına değinerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu konuda özel talimatı bulunduğunu dile getirdi. Geçici köy korucularının yanı sıra ücret almayan yaklaşık 20 bin gönüllü köy korucusu bulunduğunu aktaran Altınok, seçimlerin ardından gönüllü köy korucularına yönelik düzenlemeler yapılacağını da vurguladı.

POLİSİN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Bakan Altınok, yine Başbakan Davutoğlu'nun talimatıyla polislerin özlük haklarında düzenleme yapılacağını, bu kapsamda ek göstergelerinin yükseltileceğini ve bunun yanı sıra 1 Kasım seçimlerinin ardından polislerin ekonomik durumlarının daha iyi seviyeye getirilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

BU UMUDU SÖNDÜRMEYE HAKKIMIZ YOK

Bakan Altınok, gelişmiş birçok Avrupa ülkesi sığınmacıların denizlerde boğulmasını seyrederken, Türkiye'nin, gerek polisi, gerek jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle, bu kişilerin kurtarılması için büyük gayret gösterdiğini bildirdi. Altınok, "Elini açmış, çaresiz kalmış, yurdunu, yuvasını, evini, barkını terketmiş insanlara Türkiye sırtını dönemez, dönmedik, bundan sonra da dönmeyeceğiz. Kafkaslardan gelenler, Balkanlardan gelenler, Orta Asya'dan gelenler, Myanmar'ı görüyorsunuz, Türkiye sesini, adını duyunca, Türk bayrağını bir yerde görünce insanların gözleri ışık ışık oluyor. Bu umudu söndürmeye hakkımız yok" dedi.

işinize geleni mi yayinliyorsunuz
 // mustafa
Neden yapılan yorumları yayinlamiyorsunuz....
08 Ekim 2015 00:36
balon
 // by polis
Şaka gibi ya her seçim öncesi ve her 10 nisan öncesi biz bu balonları duymak istemiyoruz icraat lazım yine ak parti diyecem ama bakalım...
07 Ekim 2015 23:50
Yalan vaat olmasin
 // mustafa
Polis olarak yalan ve tutulmaya vaatlere alıştık. Bu da onlardan biri olupta seçim vaadi olmasın....
07 Ekim 2015 22:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler