YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan belediye başkanlarına fırça
"25. Yılında Türkiye'de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi" başladı. Ancak kongreye belediye başkanları ilgi gösterip gelmeyince İçişleri Bakanı başkanlara fırça attı...
Bakan'dan belediye başkanlarına fırça
12 Haziran 2010 / 15:16 Güncelleme: 12 Haziran 2010 / 15:16

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Marmara Belediyeler Birliği'nin (MBB) ortaklığında düzenlenen ve iki gün sürecek olan “25. Yılında Türkiye'de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi” başladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Türkiye'de 16 tane Büyükşehir belediyesi var. Büyükşehir belediyelerimiz ve Büyükşehirlerdeki ilçe belediyelerimiz için, İçişleri Bakanlığı olarak Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği ile el ele vererek, bu organizasyonu düzenliyoruz. Bu kadar önemli bir toplantıya Konya, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyeleri dışında katılım yok. Geriye kalan 13 belediye başkanımız, çok yoğundu, vs.. katılamadı anladık; Ankara'daki içe belediyelerinin başkanları bile teşrif buyurmuyorlar. Sadece Ankara'nın değil, tüm Büyükşehirlerdeki ilçe belediyelerinin başkanlarının katılmalarını isterdim" dedi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler