YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan 2B açıklaması
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını düzenlemenin 1 ay içerisinde Meclis'e geleceğini söyledi...
Bakan'dan 2B açıklaması
18 Ocak 2011 / 15:27 Güncelleme: 18 Ocak 2011 / 15:28

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B tasarısının çalışmalarının tamamlandığını belirterek, düzenlemenin 1 ay içinde Meclis'e gelebileceğini söyledi.

2011 Uluslararası Orman Yılı kapsamında TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Başkanlar Parkı'nda ağaç dikti. Ağaç dikim töreninde gazetecilerin, 2B arazilerinin satışına ilişkin kanun tasarısının hangi aşamada olduğuna ilişkin sorularını cevaplayan Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, şu anda teknik çalışmaların önemli kısmının tamamlandığını söyledi. Bundan sonra düzenlemenin Bakanlar Kurulu'na intikal edeceğini ifade eden Eroğlu, önümüzdeki Bakanlar Kurulu toplantısında tasarının ele alınabileceğini söyledi. Eroğlu, "Bizim açımızdan hazırlıklarımız tamam. Başbakanımızın talimatına bağlı" dedi. Eroğlu, düzenlemenin ne zaman Meclis'e sevkedilebileceği sorusuna ise, "Herhalde 1 ay içinde gelir" karşılığını verdi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler