YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yıldız'ın Karadağ'daki temasları sürüyor
Bakan Yıldız'ın Karadağ'daki temasları sürüyor
05 Aralık 2014 16:11
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karadağ’daki temasları kapsamında, Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç tarafından kabul edildi.

Karadağlı hükümet yetkililerinin, konuklarını ağırladığı başkent Podgoritsa’daki Villa Goritsa’da Vuyanoviç ve Yıldız bir araya geldi. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Yıldız daha sonra, Karadağ Meclis Başkanı Ranko Krivokapiç ile bir araya geldi.

Podgoritsa'daki temasları çerçevesinde ayrıca Ekonomi Bakanı Vladimir Kavariç ile görüşen Yıldız, son olarak Boşnak kökenli Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç ile bir araya gelerek bu ülkedeki resmi temaslarını tamamladı.

Bakan Yıldız, gün içerisinde ayrıca Türkiye-Karadağ Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 3. Dönem Topalantısı’na katıldı. Başbakan Milo Cukanoviç tarafından kabul edilen Yıldız, ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Enformasyon Toplumu ve Telekomünikasyon Bakanı Vuyitsa Lazoviç ile görüştü.

Yıldız ile Lazoviç, Türkiye Cumhuriyet Hükümeti ile Karadağ Hükümeti Arasında Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliğine Dair Anlaşma’yı ve Türkiye-Karadağ Karma Ekononik Komisyonu 3. Dönem Toplantısı Protokolü’nü imzaladı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler