YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yıldız Ermenek'teki son durumu aktardı
Enerji Bakanı Taner Yıldız, 18 işçinin mahsur kaldığı madende affedilemez hatalar olduğunu söyledi.
Bakan Yıldız Ermenek'teki son durumu aktardı
11 Kasım 2014 / 11:42 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 11:48

Ermenek'teki arama çalışmalarındaki son durumu aktaran Enerji Bakanı Taner Yıldız Maden kazası ile ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. İşte Bakan'ın konuşmasından satır başları;

Kamu-Özel ayrımı yapılamaz

Adli soruşturma devam ediyor. Burası bir doğal afet değil, dolayısıyla bir kusur var. Kimden kaynaklanıyor olursa olsun dikkatli davranmamız gerekiyor.Burada kamu ve özel sektör ayrımı olmaz.

Suçlu, suçsuz ayrımı iyi yapılmalı. Bu hataya kimler ortaksa cezasını çekmeliler. Adli soruşturma devam ederken, idari soruşturma da devam ediyor. Şu kesin ki eski galeri ile yeni galeri arasındaki mesafe 6-7 metreye kadar inmiş. Asıl hata buradadır. 

Affedilemez bir hata

Maden kazasının yaşandığı Ermenek'te su kaynaklarına bu kadar yakın olması affedilemez bir hatadır. Bazı hatalar olduğunu gördük. Teftiş kendisine verilen talimatlarla denetim yapılıyor.

Şu kesinki eski galeri ile yeni galerinin bir birine yakınlaşma mesafesi 6 ila 7 metre arasındadır. Bu hataya sebep olanlar bunu hesabını verecektir.Soma'dan sonra 94 tane ocak kapatıldı. Bunların bir kısmı eksiklerini gideremediler. Eksiklerini gideremeyenler açılamadı.

Ekonomi paketi

Enerji başlığının 2023 yılı hedeflerimizle birebir alakası var. İlerlemenin asıl unsurlarından biri enerji. En yerli kaynağımız enerji verimliliği ve tasarrufudur. Yenilenebilir enerji kaynaklarımızın üzerinde durmalıyız.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler